Joep Beving. Prehension

ŁAGODNY OLBRZYM O DELIKATNYM DOTYKU...

Kompozytor i wykonawca Joep Beving, jeden z najchętniej słuchanych żyjących pianistów na świecie, dołączył do grona artystów Deutsche Grammophon. Owocem tej współpracy jest album "Prehension" (premiera 07.04.2017)

Holenderski muzyk Joep (jego imię wymawia się 'Jup') to wielka postać serwisów streamingowych. Artysta jest "wielki" także i w rzeczywistosci, dzięki swojemu niebagatelnemu wzrostowi (prawie 210 cm), niesfornym, długim włosom i okazałej brodzie stał się ikoną sukcesu, sam pisząc i nagrywając, a następnie wydając swój debiutancki album "Solipsism" (obecnie dostępny w katalogu cyfrowym DG), który doczekał się prawie 60 milionów odsłuchań.

Delikatne melodie Joepa z miejsca przypadły do gustu słuchaczom, a jego utwory zaczęły pojawiać się na playlistach serwisów streamingowych obok dzieł Maxa Richtera, Ólafura Arnaldsa czy Nilsa Frahma.

"Nazywam to prostą muzyką wyrażającą skomplikowane emocje" - podkreśla Joep, podsumowując swoją uniwersalność. "Świat stał się bardzo nerwowy, a ja odczuwam głęboką potrzebę łączenia się z ludźmi na tym podstawowym, ludzkim poziomie. Muzyka to język uniwersalny, posiada moc jednoczenia".

Każdy z utworów na płycie "Solipsism" był nagrywany nocą w kuchni jego mieszkania w Amsterdamie. Kiedy jego partnerka i dwie małe córeczki spały, on grał na niemieckim fortepianie, który otrzymał w spadku po babci.

Jego muzyka dotarła w końcu do DG, kiedy przyjaciel Joepa odtworzył album w którymś z berlińskich barów. Przypadkowo znajdował się tam jeden z dyrektorów wytwórni. dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności Joep Beving podpisał kontrakt z najważniejszą firmą w świecie muzyki klasycznej.

Pierwszym owocem tej współpracy będzie krążek "Prehension". Jako naturalny następca albumu "Solipsism", porusza muzyczne i filozoficzne tematy, z którymi identyfikuje się kompozytor. Powściągliwe, hipnotyzujące i melancholijne - te melodie pomogą ukoić najbardziej zranioną duszę.

Spis utworów:

01 - Ab Ovo

02 - Kawakaari

03 - The Gift

04 - Impermanence

05 - Heartfelt Silence

06 - Sonderling

07 - Le Souvenir Des Temps Gracieux

08 - Pippa's Theme

09 - The man Who Carried The Wind

10 - Seelenkind

11 - 432

12 - Hanging D

13 - Heartfelt Silence 2

14 - An Amalgamation Waltz 1839

15 - Every Ending Is A New Beginning