Sukcesy konkursowe gitarzystów z Przemyśla
Jakub Chachura zdobywca Grand Prix w Wadowicach.

Sukcesy konkursowe gitarzystów z Przemyśla

Kwiecień jest szczególnym miesiącem dla uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu z klasy gitary dr hab. Leszka Suszyckiego, którzy uczestniczyli w ogólnopolskich konkursach w Zambrowie i Wadowicach. Radosne wieści nadeszły także z Belgradu.

7 kwietnia 2022r. młodzi gitarzyści z całej Polski przyjechali do Zambrowa, aby wziąć udział w XII już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego. Do rywalizacji w tym roku stanęło 30 solistów i 3 zespoły. Decyzją Jury pod przewodnictwem prof. Emilii Majewskiej z Akademii Muzycznej w Gdańsku nagrodę GRAND PRIX otrzymał Jakub Chachura – ZPSM Przemyśl.

Z wielką radością przekazuję także informację, że Mikołaj Bator, Kacper Kopański i Jakub Chachura świetnie zaprezentowali się podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Gitarowego w Wadowicach, który odbywał się od 9 do 11 kwietniae 2022 r. Kacper otrzymał wyróżnienie, a Jakub pierwszą nagrodę i Grand Prix konkursu.

Niedawno otrzymaliśmy także informację o sukcesach z Belgradu. Konkurs World Open Online Music Competition/Guitar w Belgradzie jest jednym z najstarszych tego typu konkursów. W tym roku uczestniczyło w nim dwóch uczniów ZPSM w Przemyślu z OSM II stopnia z klasy gitary dr hab. Leszka Suszyckiego: Mikołaj Bator i Jakub Chachura. Obydwaj odnieśli znaczący sukces.
Jakub w kategorii X otrzymał I nagrodę, a wykonanie jego programu określono jako „koncertowe”, natomiast Mikołaj w kategorii IX otrzymał II nagrodę, a program oceniono jako „wykonanie wyjątkowe”.

Gratulujemy Gitarzystom oraz Pedagogowi i życzymy kolejnych sukcesów!