Rusza XVIII Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”

W niedzielę 5 lutego 2023 roku o godz. 19:30 zapraszamy wszystkich do Sanockiego Domu Kultury na Galę Inaugurującą XVIII Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”. Swój niezwykły talent zaprezentuje Paulius ANDERSSON z Litwy, laureat nagrody Złoty Parnas 98’. Młody artysta wykona komplet dwunastu etiud transcendentalnych Liszt. Tylko niewielu artystów na świecie ma w repertuarze ten niezwykle trudny cykl. To „techniczne himalaje”. Koncert poprowadzą: Jarosław DRZEWIECKI i Janusz OSTROWSKI.

Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” (MFP) to jeden z największych projektów edukacyjno-społecznych w Euroregionie Karpat. Na przełomie stycznia i lutego Sanok staje się Zimową Stolicą Pianistyki goszcząc każdorazowo do 500 uczestników z kilkunastu krajów Europy.

Forum to wartościowa propozycja edukacyjna dla młodych pianistów, która głównie koncentruje się na wymianie wiedzy i doświadczeń artystycznych, współpracy w duchu tolerancji wokół wspólnych zainteresowań i pasji. Łączy w sobie pełen zakres wiedzy: od teorii po praktykę, od wiedzy po metody ćwiczenia, od zajęć zdrowotno-rehabilitacyjnych po zajęcia z zakresu biznesu w kulturze i promocji. To miejsce spotkań wybitnych artystów i pedagogów z utalentowaną młodzieżą pianistyczną.

Zakwalifikowani uczestnicy aktywni wezmą udział w:

lekcjach indywidualnych i pokazowych z Mistrzami
kursach tematycznych
praktykach koncertowych – seria wieczorów recitalowo-symfonicznych
wykładach i seminariach
konkursie o prestiżowe nagrody i wyróżnienia XVIII MFP oraz - „Złoty Parnas 2023”

Regulamin uczestnictwa w MFP dostępny https://forum.interpiano.pl/pol/4