Niedziela z muzyką w Kolegiacie

W ramach cyklu “Niedziela z muzyką w Kolegiacie”: Koncert chóralny:
23.06.2019 r., godz. 19:00, Kolegiata Bożego Ciała w Jarosławiu
Chór “Deo Cantamus” z Tuczemp

Kilka słów o wykonawcach:
Chór „Deo Cantamus” (z łac. Bogu śpiewamy) – jest to zespół amatorski, działający przy Parafii pod wezwaniem: Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Istnieje od 4 lat. Założycielem i jednocześnie dyrygentem chóru jest Dominika Godzień – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jarosławiu na wydziale instrumentalnym w klasie gitary mgra Roberta Polańskiego i ZPSM II st. w Przemyślu w klasie śpiewu dr hab. Olgi Popowicz, a obecnie studiuje na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest również organistką w Tuczempach.
Chór swoim śpiewem ubogaca uroczystości i święta kościelne, jednym z takich wydarzeń były Uroczystości Odpustowe połączone z 300. rocznicą Konsekracji Konkatedry Greckokatolickiej pw. Przemienienia Pańskiego w Jarosławiu. Przed słynącą łaskami ikoną Matki Boskiej Jarosławskiej chór wykonał Akatyst ku czci Bogurodzicy oraz pieśni maryjne.
Chór chętnie uczestniczy w przeglądach i konkursach organizowanych na terenie Archidiecezji Przemyskiej oraz warsztatach chóralnych.
Chórowi towarzyszy Kwartet smyczkowy składający się z uczennic i absolwentek Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu oraz ZPSM im. Artura Malawskiego w Przemyślu. Akompaniatorem chóru jest Łukasz Stanisławczyk – absolwent ZPSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu, a obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale instrumentalnym w klasie fortepianu.
W listopadzie 2017 roku chór nagrał płytę kolędową pt. ”Bóg się w sercach rodzi”.
Zapraszamy do odwiedzania strony chóru w portalu Facebook:
https://www.facebook.com/chordeocantamus/