Koncert z cyklu Młode Dębickie Talenty
Paweł Trojak - baryton fot.z arch ZPSM w Dębicy

Koncert z cyklu Młode Dębickie Talenty

6 listopada 2018 r. ; godz.17:30 ; Aula Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych

      Dębica – miasto opery i śpiewu.

      Dębica to miasto, z którym związanych jest wielu światowej sławy artystów. Bywają tutaj między innymi znani muzycy, śpiewacy, tancerze, artyści plastycy oraz ludzie kultury i sztuki. Już w listopadzie będziemy gościć niektórych z nich. Przyjadą do Dębicy koncertować znani, młodzi i utalentowani muzycy Paweł Trojak i Paweł Sommer.

      Paweł Trojak – baryton jest znanym śpiewakiem, który swoją przygodę z muzyką rozpoczął właśnie w Dębicy. Znany jest dębickiej publiczności przede wszystkim z występów u Pawła Adamka. W 2014 r. wcielił się w postać Zbigniewa w „Strasznym Dworze” S. Moniuszki , a rok później, również u Pawła Adamka śpiewał partię tytułową w „Weselu Figara” W.A. Mozarta. Teraz współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami , jak Paweł Sommer – młody, zdolny pianista, który towarzyszy wielu śpiewakom na licznych konkursach w kraju i na świecie.

      6 listopada 2018 r. o godzinie 17:30 w Auli ZPSM w Dębicy wykonają przepiękne utwory znanych artystów. W programie usłyszymy miedzy innymi: „Dichterliebe”,op. 48- R. Schumanna, M. Karłowicza: „Z nową wiosną” (1895), sł. Czesław Jankowski (3:00min), „Zasmuconej” op. 1 nr 1, „Na spokojnym, ciemnym morzu” op. 3 nr 3 do słów K. Tetmajera, „Śpi w blaskach nocy” op.3 nr 5, „Z erotyków” op.3 nr 2, „Nie Płacz nade mną” op. 3 nr 7, „Najpiękniejsze piosnki”, K. Szymanowskiego- „Łabędź op. 7” do słów Wacława Berenta, Богоматерь в городе (Bogomater v gorode) – pieśń z poematu wokalnego Petersburg – Georgy Sviridov, P. Czajkowskiego – „Wy mnie Pisali... Kak da by...”- recytatyw i aria Oniegina z I aktu opery Eugeniusz Onegin op. 24 , W.A. Mozarta – „Fin ch’han dal vino” – aria Don Giovanniego z I aktu opery “Don Giovanni”, S. Moniuszki – „Nakaż niech ożywcze słonko” – aria Stanisława z opery „Verbum Nobile”,P. Czajkowski – „Serenada Don Juna” (Серенада Дон-Жуана) op.38 nr 1 do słów A.K Tołstoja.

      Na tę wspaniałą ucztę muzyczną wszystkich dębiczan i nie tylko zapraszają Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy, Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów oraz Urząd Miasta Dębica.

Dla wszystkich melomanów i sympatyków muzyki klasycznej wstęp wolny.