SMYCZKI NA WOJCIECHU - KROSNO 2018 - INAUGURACJA
Aleksandra Lelek - wiolonczela, Maciej Zimka - akordeon - czyli DUO ARDENTE fot. Andrzej Szełęga

SMYCZKI NA WOJCIECHU - KROSNO 2018 - INAUGURACJA

DUO ARDENTE / POLSKA
KONCERTY „SMYCZKI NA WOJCIECHU” 2018
Miejsce: Kościół św. Wojciecha, ul. Korczyńska 18a, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 29 czerwca 2018, godzina 19.00

Wstęp wolny

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza mieszkańców Krosna do udziału w czwartej edycji Smyczków na Wojciechu.
Spotkanie z muzyką kameralną, tradycyjnie już wzbogaconą o instrumentarium inne niż smyczkowe, w zabytkowym, drewnianym kościele św. Wojciecha zaspokoi gusta tych, którzy są z nami od początku i tych, którzy po raz pierwszy wezmą udział w tym i w kolejnych wydarzeniach w ramach cyklu. Ukłonem w stronę wielbicieli dźwięków wiolonczeli i akordeonu zapraszamy na koncert duetu Duo Ardente.
Duo Ardente w składzie:
Aleksandra Lelek (wiolonczela)
Maciej Zimka (akordeon)

Program

J.S. Bach - Sonata nr 2 BWV 1028 D-dur
S. Gubajdulina - In croce
C. Saint-Saens - Sonata F-dur op. 123 (cz. I i II)
A.F. Servais - Fantaisie Sur Deux Airs Russes op. 13
Fantaisie et Variations brillantes sur la Valse de Schubert

Duo Ardente tworzą wybitni absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie, Leopold Mozart Zentrum University w Augsburgu i Royal Conservatory w Brukseli. Mają na swoim koncie liczne koncerty w kraju i za granicą. Są laureatami wielu krajowych i międzynarodowych konkursów instrumentalnych. Zespół wykonuje zarówno muzykę klasyczną, jak i współczesną, często prawykonując nowe kompozycje.

Duo Ardente wystąpiło na takich festiwalach jak (m.in.): 7th MOZG Festival w Bydgoszczy, III Krakowski Festiwal Akordeonowy, XVIII Międzynarodowe Sanockie Spotkania Akordeonowe, 8 Festiwal „Wawel o zmierzchu” w Krakowie, 12. Le Cles du Clasique w Saillagouse (Francja), Festiwalu „Polish Summer” w Londynie (Anglia) czy cyklu koncertów w „Atmie” w Zakopanem.

W 2016 roku ukazała się ich debiutancka płyta zawierająca kompozycje: A.F. Servais, S. Gubaiduliny, Z. Bargielskiego i A. Piazzolli. Zespół jest laureatem Stypendium Twórczego Miasta Krakowa (2013) oraz Stypendium Fundacji „Grazella” (2017).