„Irenie Jarockiej, Żyjąc - miłuję, miłując – istnieję" – promocja książki
Irena Jarocka w czasie koncertu "Powroty" w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu fot. Artur Pakosz

„Irenie Jarockiej, Żyjąc - miłuję, miłując – istnieję" – promocja książki

17 października o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu odbędzie się promocja książki "Irenie Jarockiej, Żyjąc - miłuję, miłując – istnieję". Wydawnictwo pod redakcją Grażyny Stopy zawiera czterdzieści cztery wiersze o Artystce napisane przez autorów z Podkarpacia oraz wielu innych miejsc w Polsce i tyleż samo zdjęć Ireny Jarockiej autorstwa Renaty Pajchel. Książka została wydana z inicjatywy Fundacji Ireny Jarockiej w związku z przypadającą w tym roku dziesiątą rocznicą śmierci Artystki. W promocji uczestniczyć będzie Michał Sobolewski - mąż piosenkarki i założyciel Fundacji.
Podczas spotkania wiersze zaprezentuje Beata Zarembianka - aktorka teatralna i filmowa. Przedstawione zostaną też krótkie fragmenty ostatniego koncertu Ireny Jarockiej w Jarosławiu (luty 2010 r.), a największe Jej przeboje wykonają wokalistki Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy !

         Irena Jarocka na scenie Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, podczas koncertu "Powroty" w lutym 2010 roku, fot. Artur Pakosz

Irena Jarocka 800

Irena Jarocka w szczególny sposób związana była z naszym miastem. „(…) Po raz pierwszy Irena Jarocka gościła w Jarosławiu, w czerwcu 2005 r. W jarosławskim „Dworze Hetman” wystąpiła z recitalem podczas Salonu Literackiego zatytułowanego „Za witrażem szklanych marzeń”. Irena Jarocka w Jarosławiu była jeszcze trzykrotnie: „ (…) W ramach kolejnego Salonu Literackiego – również w „Dworze Hetman” (styczeń 2006 r.) „Przychylamy sobie opłatek nieba” i w grudniu tegoż roku z koncertem charytatywnym (w Rokietnicy k. Jarosławia)
oraz w lutym 2010 r. w ramach innego projektu Stowarzyszenia „Grupa poetycka” „Powroty”
(w Sali Lustrzanej Jarosławskiego Centrum Kultury i Promocji)”.

Fragmenty przedmowy "Irenie Jarockiej, Żyjąc - miłuję, miłując – istnieję"

Organizatorzy:
Fundacja Ireny Jarockiej
Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu
Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki

Patronat honorowy:
Burmistrz Miasta Jarosławia
Starosta Powiatu Jarosławskiego

Patronat medialny:
Ekspres Jarosławski
Radio Rzeszów
Życie Podkarpackie