Muzyczna Zima w Jarosławiu – 3. Mistrzowski Kurs Wokalny

„Muzyczna Zima w Jarosławiu” już na stałe wpisała się w harmonogram muzycznego repertuaru Jarosławia!

Już po raz trzeci, w dniach od 04 do 11 lutego 2024 r., odbędzie się Mistrzowski Kurs Wokalny dr hab. Jolany Janucik prof. Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Partnerami wydarzenia jest Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, gdzie właśnie w Sali Lustrzanej będą odbywały się zajęcia, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Jarosławiu oraz Opactwo Jarosławskie.

Podczas kursu swój warsztat wokalny będą szlifować pod okiem pani profesor młodzi śpiewacy z Polski, jak również z zagranicy. Warto zaznaczyć, iż za zgodą pani profesor Janucik prowadzone zajęcia mają charakter otwarty i można w nich uczestniczyć będąc ich obserwatorem i słuchaczem. To ważna informacja dla śpiewających amatorów, melomanów, i wszystkich osób, którzy chcieliby przypatrzeć się i posłuchać w jaki sposób doskonali się śpiew lub po prostu miło spędzić czas z muzyką w tle!

Całe wydarzenie tradycyjnie zostanie uwieńczone koncertem finałowym w dniu 9 lutego 2024 r. w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, w Sali Lustrzanej w Kamiennicy Attavantich. Koncert przeniesie nas w świat muzyki wybitnych klasycznych twórców, jak również opery i operetki. Jak co roku jest to gwarantowana muzyczna uczta, na którą już teraz zapraszamy! WSTĘP WOLNY.

Gościem specjalnym najbliższej edycji Zimy w Jarosławiu zaproszonym przez prof. Jolantę Janucik, będzie dr hab. Piotr Rojek prof. AMKL we Wrocławiu. Wybitny organista pracuje na stanowisku profesora w macierzystej uczelni i jest Dziekanem Wydziału Instrumentalnego oraz Kierownikiem Katedry Organów, Klawesynu i Muzyki Dawnej. Prof. Piotr Rojek poprowadzi WARSZTATY ORGANOWE dla wszystkich chętnych organistów, młodych i tych bardziej zaawansowanych. Zajęcia będą odbywać się w Opactwie Jarosławskim w Kościele św. Mikołaja i św. Stanisława Biskupa na rozsławionych podczas festiwali w Jarosławiu zabytkowych organach. Warsztaty organowe zakończą się koncertem w dniu 10 lutego 2024 r. w Opactwie Jarosławskim.

Kurs Wokalny wraz z Warsztatami Organowymi jest otwarty dla wszystkich chętnych.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.kursjaroslaw.org