Alicja Krasińska i Adrian Gala na Festiwalu Ars Musica w Iwoniczu

XII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Ars Musica 2017

Niedziela , 5.11.2017 , godz. 17:00

Kościół Parafialny p.w. Wszystkich Świętych w Iwoniczu ul. Długa 6

Wykonawcy: Alicja Krasińska - sopran ; Adrian Gala - organy

PROGRAM:

Dieterich Buxtehude Praeludium in E BuxWV 141
(1637–1707)

Joseph G. Rheinberger 4 pieśni na głos i organy:
(1839-1901) Sperent in te
Nocte surgentes
Prope est Dominus
Ave Maria

Dieterich Buxtehude Preludium chorałowe Nun bitten wir den heiligen Geist BuxWV 208

Franz Schubert Ave Maria
(1797-1828)
Stanisław Moniuszko Na skrzydłach pieśni
(1819-1872)

Johann Sebastian Bach Concerto a-moll, BWV 593 (transkrypcja)
Concerto a-moll op.3 nr.1 na dwoje skrzypiec,
orkiestrę smyczkową i basso continuo
Antonio Vivaldiego)

cz. I Allegro, cz. II Largo, cz. III Allegro

Antonin Dvořák Pieśni biblijne op. 99 (wybór)
(1841-1904)

Slyš, o Bože. Slyš modlitbu mou
Hospodin jest můj pastýř
Bože! Bože! Písen novou zpívati budu
Zpívejte Hospodinu píseň novou

Alicja Krasińska jest absolwentką Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego dr hab. Eugenii Rozlach.
Brała udział w kursach wokalnych u dr hab. Jolanty Janucik w Nowym Sączu, Dusznikach Zdrój, u prof. Włodzimierza Zalewskiego w Rheinbergu, czy u Anny Mikołajczyk – Niewiedział w Lidzbarku Warmińskim oraz w warsztatach „Edward Grieg i jego czasy” w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Rozwija swoje umiejętności w zakresie muzyki kameralnej w klasie kameralistyki prof. zw. dr hab. Krystyny Borucińskiej, prof. zw. dr hab. Katarzyny Jankowskiej, ad. dra Roberta Morawskiego, ad. dr Małgorzaty Trzaskalik–Wyrwa oraz dra hab. Bartosza Jakubczaka. W roku 2015 wraz zespołem organowo skrzypcowym otrzymała III miejsce na II Konkursie Muzyki Organowej i Organowo – kameralnej w Mielcu. Otrzymała również wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Prof. Haliny Słonickiej w Suwałkach (2012) oraz III miejsce ex aequo na IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Prof. Haliny Słonickiej w Suwałkach (2014) Dawała wiele koncertów w Polsce (ZPOSM nr 3 im. G. Bacewicz, w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie oraz w UMFC w Warszawie). W 2015 roku wykonała partię Medora w operze „Orlando Paladino” J. Haydna. W tym samym roku brała udział w spektaklu „Suor Angelica” G. Pucciniego, w ramach Międzynarodowej Konferencji Puccini na głosy.
Od 2015 roku pracuje jako korepetytor Grodziskiego Chóru Bogorya.
Adrian Gala urodził się w 1991 roku w Łowiczu. W 2006 roku ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Skierniewicach w klasie akordeonu. Następnie uczęszczał do Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Lutomiersku do klasy organów. W 2011 roku podjął naukę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca na kierunku Muzyka Kościelna. W 2014 roku ukończył studia I stopnia uzyskując tytuł licencjata sztuki muzycznej z oceną bardzo dobrą w klasie organów dra hab. Ireneusza Wyrwy. Następnie kontynuował naukę na tym samym wydziale, dalej pod kierunkiem tego samego profesora. W roku 2016 ukończył studia uzyskując tytuł magistra sztuki muzycznej, otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Obecnie studiuje na warszawskiej uczelni muzycznej na wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów na kierunku organy w klasie dra hab. Jarosława Wróblewskiego i dra hab. Bartosza Jakubczaka. Adrian Gala uczestniczył w kursach mistrzowskich, między innymi z prof. M. Schmedingiem, prof. H.J. Kaiserem, prof. I. Wyrwą. Brał udział w Międzynarodowych Sympozjach Naukowych dotyczących zagadnień i wykonawstwa Muzyki Kościelnej. Występował jako solista i kameralista. W lipcu 2014 i we wrześniu 2015 roku wystąpił z recitalem w Hiszpanii. W lipcu 2017 razem z zespołem zajął trzecie miejsce podczas II edycji Konkursu Muzyki Organowej i Organowo-kameralnej Artem Cameralem Promovere w Mielcu. Jest finalistą 5-tego konkursu organowego Agati Tronci w Pistoi we Włoszech. Na co dzień pełni funkcję organisty w Sanktuarium świętej Siostry Faustyny w Warszawie.