Sukcesy sanockich akordeonistów w Tarnobrzegu
Adam Fedak laureat I nagrody w najmłodszej grupie X Tarnobrzeskiego Konkursu Akordeonowego fot. z arch. PSM I i II stopnia im. W. Kossakowej w Sanoku

Sukcesy sanockich akordeonistów w Tarnobrzegu

         Przed zbliżającymi się Jubileuszowymi XX Międzynarodowymi Spotkaniami Akordeonowymi „Sanok 2018”, które odbędą się w dniach 26 – 28 kwietnia 2018 roku, odwiedziłam Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku, aby polecić ten Festiwal Państwa uwadze, wspólnie z jego dyrektorem artystycznym panem Andrzejem Smolikiem. Rozmowa na ten temat ukaże się w „Klasyce na Podkarpaciu” niebawem, a wcześniej chcemy poinformować Państwa o sukcesach uczniów klasy akordeonu sanockiej PSM I i II stopnia na X Tarnobrzeskim Konkursie Akordeonowym, który odbył się w dniach 21 i 22 marca w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Tarnobrzegu.
        Jak powiedział pan Andrzej Smolik: „W czasie tych dziesięciu edycji Konkurs w Tarnobrzegu bardzo się rozrósł – z imprezy wojewódzkiej powstał konkurs obejmujący zasięgiem przynajmniej ćwierć Polski. Brało w nim udział 60 wykonawców z 5 województw południowo-wschodniej Polski (małopolskie, śląskie, świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie). Bardzo się cieszę, że jedną z nielicznych I nagród z Podkarpacia otrzymał mój uczeń – Adaś Fedak, który brał udział w grupie najmłodszej. W tej samej grupie II nagrodę otrzymał Jakub Pyrcak, z klasy pana Grzegorza Bednarczyka. W najstarszej grupie III nagrodę otrzymała Wiktoria Kocyłowska, również uczennica pana Grzegorza Bednarczyka.
Uczniowie naszej szkoły zostali także wyróżnieni: Julia Benewiat – moja uczennica, która startowała w grupie średniej oraz w grupie III Piotr Niemczyk – uczeń pana Jacka Gagatko. Bardzo się cieszymy, że wszyscy uczestnicy z naszej szkoły zostali zauważeni i powrócili z konkursu w Tarnobrzegu z nagrodami albo wyróżnieniami”.

        Gratuluję wszystkim uczestnikom X Tarnobrzeskiego Konkursu Akordeonowego. Jestem przekonana, że większość z nich, a uczniowie sanockiej szkoły z pewnością, zgłosili się do udziału w XX Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych „Sanok 2018”. Pan Andrzej Smolik - dyrektor artystyczny sanockiego festiwalu potwierdził, że faktycznie uczestnicy tarnobrzeskiego konkursu będą także rywalizować podczas XX Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku, ale w tym konkursie będzie o wiele trudniej zdobyć nagrodę czy wyróżnienie, bo zapowiada się o wiele większa konkurencja. Trzymajmy kciuki za uczestników z Podkarpacia.

Autor Zofia Stopińska.