Muzyczny Festiwal w Łańcucie - Koncert Kameralny
Bartłomiej Nizioł - skrzypce fot. z arch. Filharmonii Podkarpackiej

Muzyczny Festiwal w Łańcucie - Koncert Kameralny

22 maja 2019 r. środa, godz. 19.00
SALA BALOWA MUZEUM ZAMKU W ŁAŃCUCIE

WYKONAWCY:
BARTŁOMIEJ NIZIOŁ - skrzypce
MICHAŁ FRANCUZ – fortepian

PROGRAM:
I. J. Paderewski - Sonata op. 13 na skrzypce i fortepian
Z. Stojowski - Sonata op.13
W. Żeleński - Sonata F - dur op. 30 na skrzypce i fortepian

Jedną z gwiazd Festiwalu będzie wybitny polski skrzypek o światowej sławie - Bartłomiej Nizioł. Artysta jest laureatem pierwszych nagród na najbardziej liczących się międzynarodowych konkursach skrzypcowych w Poznaniu (I nagroda na X Międzynarodowym Konkursie im. H. Wieniawskiego, 1991), Adelajdzie, Pretorii, Brukseli i Paryżu. Jako solista występował z najlepszymi orkiestrami na świecie. Od roku 2003 Artysta jest koncertmistrzem orkiestry operowej Zürich Philharmonia. Bartłomiej Nizioł został czterokrotnie nagrodzony Fryderykiem za nagranie utworów Henryka Wieniawskiego, Grażyny Bacewicz, Eugène Ysaÿe'a i Karola Lipińskiego. Gra na znakomitym instrumencie Guarneri del Gesú z 1727 roku.
Artyście towarzyszyć będzie Michał Francuz – wszechstronny i charyzmatyczny pianista i kameralista. Od ponad dwudziestu lat prowadzi intensywną działalność artystyczną, występując z koncertami symfonicznymi, recitalami solowymi
i kameralnymi w Polsce oraz za granicą. Koncert będzie okazją do wysłuchania pereł polskiej muzyki na skrzypce i fortepian.