Na Finał Letnich Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej
Maria Perucka - skrzypce, Roman Perucki - organy fot. z arch.organizatora

Na Finał Letnich Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej

Dobiega końca XXVI Festiwal "Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa". Podczas tegorocznego festiwalu odbyło się 8 koncertów w świątyniach Rzeszowa, 4 w Jarosławskim Opactwie Pobenedyktyńskim i po raz pierwszy 2 w bazylice Jezuitów w Starej Wsi. Przed melomanami Rzeszowa i Podkarpacia jeszcze dwa koncerty: w Rzeszowie i w Starej Wsi.

W poniedziałek 14 sierpnia, o godzinie 17.30. w bazylice Jezuitów w Starej Wsi wystąpią artyści z Gdańska: Roman Perucki - organy i Maria Perucka - skrzypce. W programie koncertu znajdą się utwory J.S. Bacha, H. Wieniawskiego, J.G. Rheinbergera i Ch. Gounoda.

We wtorek, 15 sierpnia, o godzinie 18.00, w kościele Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie-Zalesiu, będzie miał miejsce koncert finałowy Festiwalu "Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa".
Zagrają i zaśpiewają: Roman Perucki - organy, Maria Perucka - skrzypce, Zespół Wokalny "La Strada" pod dyrekcją Jacka Beresia oraz baryton Wiesław Siewierski.
W programie koncertu solowa muzyka organowa, kameralna i wokalna XIX i XX wieku.

Profesor Roman Perucki jest jednym z najbardziej znanych polskich organistów-wirtuozów, jest pierwszym organista Archikatedry w Gdańsku-Oliwie, dyrektorem naczelnym Państwowej Filharmonii bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku oraz profesorem Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.
Maria Perucka to wieloletnia solistka Orkiestry kameralnej Capella Gedanensis, obecnie koncertuje na stałe ze swoim mężem Romanem Peruckim.