Wyjątkowy koncert w Filharmonii Podkarpackiej

W środku wakacji Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie zaprasza Państwa 13 sierpnia 2017 roku, (NIEDZIELA), o godzinie 18:00  na koncert „Chińskie inspiracje i muzyka polska”.
Przyjadą do Rzeszowa artyści z Chin.Wystąpi osiem osób wykonując różnorodne programy. Chińczycy zaprezentują także swoje instrumenty.

Podczas koncertu zabrzmi również muzyka polska - mówi pani prof Marta Wierzbieniec - Dyrektor Naczelny Filharmonii Podkarpackiej: "Wiadomo, że Chińczycy interesują się kulturą europejską, a szczególnie muzyką polską – Chopin to przecież uwielbiany przez nich kompozytor. Będąc w Chinach w różnych miejscach można usłyszeć muzykę Chopina i nazwisko tego kompozytora jest znane. Dlatego właśnie utwory Chopina zaprezentuje pani Maria Korecka-Soszkowska, wybitna polska pianistka pochodząca z Podkarpacie. Bardzo się cieszę, że utwory Chopina grać będzie osoba tak niezwykle zasłużona dla propagowania twórczości tego kompozytora nie tylko w Polsce.Będzie to okazja do rozmów, do spotkań, pokażemy Chińczykom nasz region i nasze miasto, bo chcemy, aby ta współpraca zaowocowała różnymi projektami artystycznymi, które będziemy mogli realizować w przyszłości."

Serdecznie zapraszamy Państwa w najbliższą niedzielę o 18.00 do Filharmonii Podkarpackiej na koncert „Chińskie inspiracje i muzyka polska”.