Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 708.

Na nutę kantyczek

8 stycznia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów odbył się koncert w wykonaniu wybranych laureatów XXII Konkursu kolęd i pastorałek „Na nutę kantyczek”, oraz recytatorzy z Jasielskiego Domu Kultury. W programie znalazły się tradycyjne kolędy i pastorałki, oraz współczesne kolędy z tekstami m.in. Wojciecha Młynarskiego, Bohdana Loebla z muzyka Włodzimierza Nahornego czy Krzysztofa Komedy, zaś teksty bożonarodzeniowe wyszły spod piór: Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Sztaudyngera, Maryli Wolskiej, ks. Jan Twardowskiego i Ernesta Brylla.

Konkurs ten organizowany jest przez Jasielski Dom Kultury i odbył się w dniach 12 i 15 grudnia 2016 roku. 12 grudnia wystąpiły przedszkolaki oraz soliści z klas 1 – 3 szkół podstawowych, zaś 15 grudnia odbył się konkurs dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4 – 6), gimnazjów i uczniów szkół średnich. Wystąpiły także zespoły w wymienionych kategoriach wiekowych. Do eliminacji zgłosiło się ponad 120 wykonawców. W konkursie wystąpiło 59 solistów i 22 zespoły z Podkarpacia, Małopolski i województwa świętokrzyskiego.
Koncert laureatów konkursu, połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień odbędzie się 14 stycznia 2017 roku o 16.00 w Jasielskim Domu Kultury. Wstęp na koncert jest wolny.