Organowy weekend na Podkarpaciu

 Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE zaprasza na Organowy weekend na Podkarpaciu

Profesor Andrzej Chorosiński stał się stałym, zawsze serdecznie oczekiwanym gościem na Podkarpaciu. Gdziekolwiek się pojawia, budzi sympatię komunikatywnością swojej gry, sugestywnością przekazu oraz umiejętnością doboru programu koncertu, który stanowi dla słuchaczy nie tylko przeżycie artystyczne, ale i wartościowe doświadczenie poznawcze. Związany zawodowo z Warszawą i przez długi czas także z Wrocławiem, zaznacza twórczo swoją obecność na organowej mapie całego kraju, w różnych i wszechstronnych wymiarach artystycznej i naukowe aktywności. Cieszymy się, że obecności Profesora nie zabraknie u nas również w tym roku - 30 lipca, godz. 18:00, Jarosławskie Opactwo.

                                                                                                                Andrzej Chorosiński - organy. fot. J. Prasoł

Andrzej Chorosiński fot. J. Prasoł

Udział muzyków z Włoch, oprócz błyskotliwości, temperamentu, a gdy potrzeba i ckliwości gry (bel canto!), wnosi zawsze do festiwalowego programu sporo koloru, optymizmu, spontaniczności i poczucia humoru. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem, gdy za organami rzeszowskiego kościoła św. Krzyża zasiądzie gość z Florencji, Maestro Luigi Ratti. Artysta po raz pierwszy przybywa do Polski, aby zaprezentować podkarpackiej publiczności różnorodny stylistycznie i wyrazowo program obejmujący znane, ale i rzadziej wykonywane, lecz piękne, dzieła literatury organowej. 31 lipca, godz. 19:30, kościół św. Krzyża w Rzeszowie.

                                                                                                                Maestro Luigi Ratti, fot. z arch. Artysty

Luigi Ratti fot. arch. Artysty

Festiwal dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego oraz Gminy Miasto Rzeszów. Partnerami organizatora – Fundacji Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE – są: Powiat Strzyżowski, PCKiT w Wiśniowej oraz WATKEM. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio Rzeszów, Radio Via, Radio Fara oraz Nowiny. Dyrektorem Festiwalu jest Marek Stefański.

PFO PODKARPACKI 2022 afisz 800