TOMASZ KONIECZNY & LECH NAPIERAŁA - "Between Death & Love"

 

Szanowni Państwo,

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Dal Segno Institute oraz Narodowym Centrum Kultury

mamy przyjemność zaprezentować nowy album

Tomasza Koniecznego i Lecha Napierały

pt. "Between Death & Love”

https://UmusicPL.lnk.to/KoniecznyNapieralaBetweenDeathLove

Premiera albumu 26 marca 2021 r.

Album zawiera 13 pieśni Sergieja Rachmaninowa oraz cykl pt. „Pieśni i tańce śmierci” Modesta Musorgskiego.

Siergiej Rachmaninow- wybór pieśni:
• Ja byl u niej op. 14/4,
• W mołczanji noczi tajnoj op. 4/3,
• O niet, molu, nie uchodi op. 4/1,
• Ditia! Kak cwietok, ty priekrasna op. 8/2,
• Wczera my wstrietilis’ op. 26/13,
• Wsio otniał u mienia op. 26/2,
• Duma op. 8/3,
• Dawno w lubwi op. 14/3,
• Tiebia tak lubiat wsie op. 14/6,
• Ona, kak połdień, chorosza op. 14/9,
• Pora! op. 14/12,
• Waskrjesenie Lazara op. 34/6,
• Obrocznik op. 34/1

Modest Musorgski- Pieśni i tańce śmierci
-Trepak
-Kołysanka
-Serenada
-Wódz

“Album stanowi istotne dopełnienie wizerunku scenicznego Tomasza Koniecznego, któremu światowe uznanie przyniosły zwłaszcza kreacje w operach Richarda Wagnera i Richarda Straussa, (...)

Tym niemniej liryka wokalna – i to nie tylko niemiecka – stanowi istotną pozycję w artystycznej działalności Koniecznego.

Na tę płytę Konieczny wybrał kompozycje Siergieja Rachmaninowa i Modesta Musorgskiego, prezentuje się tu więc w liryce rosyjskiej bazującej na odmiennej budowie muzycznej frazy niż pieśni niemieckie czy francuskie.” (Jacek Marczyński)

Tomasz Konieczny jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi; jeszcze na studiach zadebiutował w filmie Pierścionek z orłem w koronie Andrzeja Wajdy. W kolejnych latach występował w licznych polskich produkcjach filmowych i teatralnych,

a jednocześnie kontynuował studia wokalne. Jego debiutem na scenie operowej była rola Figara w Weselu Figara (Teatr Wielki w Poznaniu, 1997), a szczególne znaczenie miał występ w partii Kecala w Sprzedanej narzeczonej w Operze w Lipsku (1999), który zapoczątkował kolejne propozycje licznych teatrów niemieckich. W ostatnich kilkunastu latach Tomasz Konieczny występował w najważniejszych teatrach świata, m.in, w La Scali w Mediolanie, Lyric Opera w Chicago

czy Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Szczególne związki łączą go ze Staatsoper w Wiedniu, gdzie w 2019 roku otrzymał najważniejsze austriackie wyróżnienie dla artysty operowego – tytuł Österreichischer Kammersänger.

Lech Napierała jest absolwentem Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie akompaniamentu wokalistom (specjalność: pieśń). Występował w wielu prestiżowych salach koncertowych Europy i w Japonii. Wykonawstwo pieśni i partnerowanie wielu wybitnym śpiewakom to jedno, jest bowiem także cenionym kameralistą. Prowadzi klasę kameralistyki i akompaniamentu w Akademii Muzycznej w Krakowie, jest gościnnym wykładowcą Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Płyta została wydana wspólnie przez Stowarzyszenie Dal Segno Institute oraz Narodowe Centrum Kultury. Materiał nagrano w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie w październiku 2020 r

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt zrealizowany w koprodukcji z Narodowym Centrum Kultury

 

Classics & Jazz Department

UNIVERSAL MUSIC POLSKA Sp. z o.o.

ul. Czerniakowska 87a

00 – 718 Warszawa