NIE KOCHAĆ W TAKĄ NOC TO GRZECH

Premiera Studia Operowego „Halka”

Stanisława Mikołajczyk – Madej – sopran
Katarzyna Liszcz-Starzec – sopran
Aleksandra Szymańska – sopran
Natalia Wójcik – sopran
Emilia Jakubiec-lis – mezzosopran
Marek Gargas – tenor
Jakub Kołodziej – tenor
Andrzej Alberski – baryton
Paweł Przybyła – baryton
Marcin Korbut – bas

scenariusz – Aleksandra Szymańska
kierownictwo artystyczne – Mariola Łabno-Flaumenhaft
fortepian / aranżacje muzyczne – Anna Wrona
opieka organizacyjna – Jadwiga Orzechowska, Emilia Jakubiec-Lis

8 września 2019 ; godz. 18.00

Sala widowiskowa

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Bilety do nabycia w kasie WDK na dwie godziny przed spektaklem.

„Można zamknąć serce przed miłością i uczynić najsilniejszą z twierdz ....
W taką noc ktoś jakby więzy rozciął, miłość sama wkrada się do serc!

Nie kochać w taką noc to grzech, gdy tęsknią serca dwa
Gdy ktoś miłości wart jak ty, ktoś o niej śni jak ja.....”

- słowa te od pierwszej chwili wywołują wspomnienie, bliskich naszym sercom, wielkich polskich artystów okresu międzywojennego, takich jak Aleksander Żabczyński, Loda Niemirzanka, Eugeniusz Bodo czy Hanka Ordonówna. Nie kochać w taka noc to grzech - tytułowe tango, które rozbrzmiewa w naszych myślach od roku 1936, rozsławionego za sprawą przepięknej harmonii oraz słów; którego to premierowe wykonanie można było usłyszeć w tracie projekcji filmu „Ada! To nie wypada!”.

NIE KOCHAC W TAKĄ NOC TO GRZECH, to również tytuł widowiska muzyczno-teatralnego, najnowszej premiery Studia Operowego „HALKA” pracującego
przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, przygotowana w ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Podkarpacki Teatr Muzyczny – nowopowstałym podmiotem na mapie artystycznej Rzeszowa.

Niezwykły klimat widowiska został uzyskany poprzez osadzenie akcji w realiach międzywojennej Polski, w miejscu spotkań towarzyskich oraz artystycznych,
w warunkach, jakie stwarzała kawiarnia. Artyści, pojawiający się na scenie będą jednocześnie odgrywać rolę aktora, widza, jak również narratora.            Wnikliwy słuchacz z pewnością odkryje piękno, drzemiące w harmonii najpiękniejszych motywów muzycznych tamtych lat, otulających swym brzmieniem scenariusz spektaklu. Z pewnością nie zabraknie bogactwa barw estetycznych – można będzie podziwiać pełen wachlarz emocji malowany śpiewem, twarzą i gestem.

Zespół Studia Operowego „HALKA” stanowi kilkunastoosobowa grupa przyjaciół – artystów, znanych już rzeszowskiej publiczności z udziału w spektaklach muzycznych, takich jak: Domek trzech dziewcząt, Panna Wodna czy La Serva Padrona.
Są to osoby o wysokich kwalifikacjach zawodowych, nieustających w poszukiwaniu estetyki i piękna, pełnych serdeczności, pasji i entuzjazmu! Pozwólmy rozkwitać sztuce ....”


Aleksandra Szymańska