Sukcesy uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej II st. na Konkursie CEA

Już od wielu lat uczniowie naszej szkoły z klas instrumentów dętych przyzwyczaili nas do tego, iż zdobywają laury na konkursach oraz przesłuchaniach rangi makroregionalnej i ogólnopolskiej. Tym razem, w dniach 23-25 kwietnia 2018 roku, w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, do rywalizacji stanęli puzoniści: Marek Pikusa i Filip Madej oraz tubista Bartosz Sokołowski z klasy Tadeusza Wróbla (akompaniament: Norbert Gudel). Z wielką radością informujemy, iż w Ogólnopolskim Konkursie Centrum Edukacji Artystycznej dla puzonistów wyróżnienie otrzymał Marek Pikusa, natomiast w konkursie dla tubistów III miejsce uzyskał Bartosz Sokołowski. Serdecznie gratulujemy!
Warto przy tej okazji wspomnieć, iż to nie był jedyny konkurs CEA, w którym uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły. W doborowym towarzystwie najlepszych kameralistów, podczas Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kameralnych, który odbywał się w dniach 13-14 kwietnia br. w Zespole Szkół Muzycznych im. K.Szymanowskiego w Toruniu, wystąpiły dwa zespoły z Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle. W konkursie, który zorganizowany został przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, udział wzięło 40 różnorodnych zespołów kameralnych z największych szkół muzycznych z całej Polski, ocenianych przez jury w składzie: prof. zw. Marcin Baranowski (AM Poznań), prof. dr hab. Janusz Pisarski (AM Kraków), prof. dr hab. Maciej Sobczak (AM Gdańsk), st. wykł. Małgorzata Szadowiak (AM Bydgoszcz) oraz dr Bartłomiej Wezner (AM Bydgoszcz).
Duet wokalny w składzie: Ihor Maryshkin – baryton oraz Michał Babiarz – fortepian (nauczyciel: Katarzyna Rzeszutek) wykonał Arię Hrabiego z III aktu opery „Wesele Figara” – W.A.Mozarta oraz 2 fragmenty z poematu Sergieja Jesenina „Otczaliwszaja Ruś” – G.Sviridova, natomiast kwintet instrumentów dętych w składzie: Marcin Zięba, Piotr Zoła – trąbki, Marek Pikusa, Filip Madej – puzony, Bartosz Sokołowski – tuba (nauczyciel: Tadeusz Wróbel, Robert Pisarek), wykonał Obrazki z wystawy (Promenada I) – M.Musorgskiego, Fanfare – P.Dukasa oraz Sonatę in E – D.Scarlattiego.
Na podkreślenie zasługuje fakt, iż nasi uczniowie byli jedynymi uczestnikami ze szkół niepublicznych. Serdecznie gratulujemy udanego występu i życzymy nie tylko kolejnych sukcesów, ale także radości z zespołowego muzykowania.
Prywatna Szkoła Muzyczna II stopnia w Jaśle.

 Informacja ze strony CEA Region Podkarpacki