ZAPROSZENIE DO KROSNA

NA ZAKOŃCZENIE LETNICH KONCERTÓW W ŚWIĄTYNIACH - CARPATIA QUINTET

Cykl LETNICH KONCERTÓW W ŚWIĄTYNIACH ma już swoją wierną publiczność, a ciągle przybywają nowi goście. Poczytujemy to sobie za wielki sukces, tym bardziej, że nakładem ogromnych starań, zapraszamy do krośnieńskich świątyń tylko wybitnych artystów, których kalendarze koncertowe są bardzo napięte. Dzięki temu, że planujemy koncerty praktycznie z rocznym wyprzedzeniem, udaje nam się zaprosić do udziału wyjątkowych wykonawców.
I tutaj jeszcze raz dziękujemy za życzliwą gościnę i pomoc krośnieńskiej Bazylice Mniejszej i kościołowi oo. Franciszkanów.

Na ostatni tegoroczny koncert w wykonaniu CARPATIA QUINTET zapraszamy 26 sierpnia, o godzinie 18 (po wieczornej mszy św.) do kościoła oo. Franciszkanów w Krośnie.


CARPATIA QUINTET:

Izabela Szlachta-Dowgiałło, wychowanka Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoje umiejętności skrzypcowe zarówno w grze solowej jak i kameralnej kształtowała pod kierunkiem między innymi Wandy Wiłkomirskiej i Kai Danczowskiej. Występowała solo jak i w orkiestrach: Sinfonietta Cracovia, Quadriga Chamber Orchester, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. W 2013 roku uzyskała stopień Doktora Akademii Muzycznej w Krakowie.

Regina Szlachta, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, rodowita dębiczanka. Pochodzi z niezwykle muzykalnej rodziny, ma na swoim koncie niezliczoną liczbę koncertów i projektów związanych z muzyką poważną.

Anna Stępień, skrzypaczka koncertująca często na krośnieńskiej scenie. Związana z Tarnowską Orkiestrą Kameralną, zespołem Team for Voices i Teatrem Muzycznym Olimpia. Pedagog szkół muzycznych.

Anna Naściszewska, wiolonczelistka, koncertmistrz Filharmonii Podkarpackiej. Koncertuje z Carpatia Quintet i ARSO Ensemble. Uczestniczyła w wielu uznanych festiwalach – Muzyczny Festiwal w Łańcucie, Festiwal Muzyki Żydowskiej w Krakowie, Festiwal Wiolinistyczny im. B. Hubermana w Częstochowie, XXVII Festiwal „Tydzień talentów” w Tarnowie/ Kąśnej Dolnej, Festiwal Tempus Paschale w Lublinie, VIII Europejski Festiwal w Otwocku, również w koncertach kameralnych w Hamburgu i Hanowerze.

Wojciech Gąbka, dyrygent i kontrabasista. Jest absolwentem klasy kontrabasu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Universität der Künste Berlin. W okresie studiów był członkiem Kwartetu Kontrabasowego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego.
Obecnie jest nauczycielem w Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia Pro Musica w Krośnie i kieruje orkiestrą Pro Musica, wykonującą znane kompozycje w nowoczesnym opracowaniu autorstwa Wojciecha Gąbki. Jest członkiem Samodzielnego Koła Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków przy Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie.

w programie:
Andrzej Panufnik - Suita staropolska
Wolfgang Amadeusz Mozart - Divertimento D-dur KV 136
Béla Bartók - Rumuńskie tańce ludowe Sz.68
Georges Bizet - “Carmen” - Suita z opery