Sukces Małgorzaty Kruczek na konkursie w Treviso
Małgorzata Kruczek laureatka 1. miejsca na konkursie w Treviso - z dyplomem w ręku, tuż po uroczystosci wręczenia nagród fot. ze zbiorów artystki

Sukces Małgorzaty Kruczek na konkursie w Treviso

W niedzielę późnym wieczorem przeglądając posty z informacjami, zobaczyłam zdjęcie młodej pianistki Małgorzaty Kruczek z dyplomem w ręku, wysłane z Treviso. Przesłałam gratulacje i poprosiłam o więcej informacji. Małgosia napisała kilka zdań o swoim ostatnim sukcesie.

„ W dniach do 6 – 15 kwietnia 2018 roku odbył się 10. International Competition „Giovani Musiciti” w Treviso położonym na północy Włoszech. Do zmagań konkursowych różnych kategorii i sekcji zgłosiło się prawie 290 muzyków z całego świata. Podczas konkursu wykonałam dzieła Fryderyka Chopina i Enrique Granadosa. Bardzo się cieszę, iż jury doceniło moją prezentację i przyznało mi 1. miejsce.
Jest to nagrodzenie mojej pracy, ale i potwierdzenie, iż droga, którą obrałam w życiu, jest właściwa. Na co dzień bowiem studiuję w Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. dr hab. Andrzeja Pikula. Realizuję tam moje muzyczne, głównie pianistyczne, pasje.
Nie osiadam jednak na laurach, bowiem moim największym marzeniem jest nieustawanie w udoskonalaniu swych umiejętności i niekończące się rozwijanie swojej pasji. Przede mną jeszcze wiele pracy i wysiłku, jestem jednak pewna, iż dopóki będę robić to, co kocham, będę szczęśliwa :)”.

Z pewnością wielu z Państwa nic nie wie o tej młodej, utalentowanej pianistce i dlatego postaram się przybliżyć jej sylwetkę.
Małgorzata Kruczek urodziła się w Rzeszowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie w klasie fortepianu mgr. Urszuli Budy W 2017 roku ukończyła z wyróżnieniem ukończyła PSM II stopnia w Rzeszowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie.

Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów i lekcji mistrzowskich prowadzonych m.in. przez tak znanych pianistów jak: A. Pikul, J. Stompel, A. Jasiński, E Wolanin, M. Drzewicki, A. Tatarski, A Masan, M. Wesel, G. Gonzalez.

Jest laureatką wielu konkursów, w tym: Peter Toperczer International Piano Competition (Koszyce 2015), XIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego (Görlitz – Zgorzelec 2014), Międzynarodowego Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego (Rzeszów 2012), XXII Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. H. Czerny – Stefańskiej ( Żagań 2014), I Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Pianistów „Chopina pod Wawelem” (Kraków 2015).

Czterokrotnie otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Rzeszowa, Stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego „Nie zagubić talentu”. Od 2011 roku objęta była programem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Koncertowała m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, Galerii Hasiora i Teatrze Witkacego w Zakopanem, Filharmonii Podkarpackiej, Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego,. We wrześniu 2014 roku reprezentowała stolice Podkarpacia podczas Dni Kultury i Biznesu w Gainesville na Florydzie w USA.