KONCERT Z OKAZJI NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
dr Monika Brewczak - dyrygent fot.ze zbiorów Filharmonii Podkarpackiej

KONCERT Z OKAZJI NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca 2022r., godz. 19:00,
SALA KONCERTOWA

ZESPÓŁ KAMERALNY FILHARMONII PODKARPACKIEJ
ZESPÓŁ WOKALNY SOUL
MONIKA BREWCZAK – dyrygent

W programie m.in.: Kochana Ojczyzno; Orzeł Biały; Kto ty jesteś; Cud nad Wisłą, Uwierz Polsko

 

dr Monika Brewczak

      Dr Monika Brewczak jest absolwentką Wydziału Wychowania Muzycznego oraz Międzywydziałowego Studium Muzykoterapii we Wrocławiu. Stopień doktora sztuki w dyscyplinie dyrygentura uzyskała na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Ukończyła również studia podyplomowe z emisji głosu /dyplom z wyróżnieniem/ na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, studia podyplomowe z logopedii na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi, studia podyplomowe z pedagogiki kształcenia słuchu na Akademii Muzycznej w Warszawie, studia podyplomowe z wokalistyki solowej /dyplom z wyróżnieniem/ na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
      Pracuje jako wykładowca na Uczelni Państwowej w Sanoku i nauczyciel dyplomowany w PSM w Sanoku.
      Prowadzi bogatą działalność pedagogiczną i artystyczną. Wygłasza referaty, koncertuje oraz prowadzi warsztaty chóralne na konferencjach naukowych oraz w ramach programu „Śpiewająca Polska”. Jest znaną animatorką życia muzycznego - kompozytorką, autorką tekstów, wokalistką, multiinstrumentalistką, założycielką, kierownikiem i dyrygentem kilku zespołów chóralnych; Zespołu SOUL, Chóru ANIMATO, Dziecięcego Zespołu SOULIKI, Chóru SONORES oraz dyrygentem Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej. Z tymi zespołami /w szczególności z Zespołem SOUL/ koncertuje na terenie całego kraju i za granicą, wykonując muzykę z różnych epok i stylów, pieśni religijne, gospel, patriotyczne, dawne, kolędy, przeboje muzyki poważnej, rozrywkowej, piosenki ludowe wykonywane w wielogłosowych aranżacjach z repertuaru obejmującego około 300 pozycji.
      Jest również autorką muzyki i tekstów pieśni religijnych i patriotycznych. Dużą popularność zyskały jej autorskie piosenki patriotyczne które są wykonywane przez zespoły chóralne i solistów na terenie całego kraju oraz poza jego granicami i emitowane w TVP, Polskim Radio i Telewizji Trwam.
      Prowadzone przez nią zespoły chóralne /w szczególności Zespół SOUL/ zajęły czołowe miejsca na około 50 prestiżowych międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach chóralnych.
      Ma w swym dorobku nagrania radiowe i telewizyjne, płyty CD.
      Działalność artystyczna i pedagogiczna Moniki Brewczak była wielokrotnie nagradzana. Do najważniejszych wyróżnień należą: Nagrody Miasta Sanoka /2002r. i 2008r./, Odznaka „Zasłużony Działacz Kultury” Ministra Kultury /2002r/, Medal Komisji Edukacji Narodowej Ministra Edukacji Narodowej /2007r./, Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska /2008r./, Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego /2008r. i 2018r./, Nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej /2008r., 2014r. i 2017r./, Odznaczenie papieskie Benemerenti /2012r./, Odznaka „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Edukacji Narodowej /2012r./, Brązowy Krzyż Zasługi Prezydenta RP /2018r./, Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości Prezydenta RP /2018r./, Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego /2022r./