Łańcuckie Wieczory Muzyki

Miejski Dom Kultury i Łańcuckie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na koncert w ramach Festiwalu "Łańcuckie Wieczory Muzyki", który odbędzie się 17 września 2017 roku w o godz. 19.00 łańcuckiej Farze.
Na zaproszenie dyrektora artystycznego Jana Szydło wystąpią: Adrianna Mętel – flet i NengYi Chen – organy (Chiny) - laureatki I nagrody Konkursu „Artem Cameralem Promovere Mielec 2017”.

Po raz drugi Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zorganizowało Konkurs Muzyki Organowej i Organowo – Kameralnej „Artem Cameralem Promovere”. Przesłuchania konkursowe odbyły się 5 i 6 lipca 2015 r. na organach firmy EULE w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

W konkursie mogli uczestniczyć organiści i instrumentaliści urodzeni po 31 grudnia 1986 roku będący obywatelami polskimi oraz obywatelami innych państw, którzy są lub byli studentami polskich uczelni muzycznych a także nie są laureatami pierwszej nagrody poprzedniej edycji konkursu. Konkurs kierowany był do organistów i zespołów kameralnych – instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych, których integralną częścią są organy.

Występy konkursowe oceniało jury w składzie: prof. Konstanty Andrzej Kulka (Warszawa), prof. Andrzej Mleczko (Kraków), prof. Roman Perucki (Gdańsk), prof. Władysław Szymański (Katowice) i dr hab. Wacław Golonka, dyrektor konkursu (Kraków). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 6 lipca w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK w Mielcu.

Laureatkami pierwszej nagrody zostały; NengYi Chen (Chiny) i Adrianna Mętel – flet, które są studentkami Akademii Muzycznej w Krakowie. NengYi Chen otrzymała także wyróżnienie dla organisty za najlepszą interpretację utworu organowego.
Dodatkową formą nagrody dla laureatów I nagrody w tym konkursie było zaproszenie na koncert w ramach tegorocznych „Łańcuckich Wieczorów Muzyki”

Zapraszamy na wspaniały koncert

Wstęp wolny