Rekordowy Festiwal w Łańcucie
Koncert Inaugurujący 56. Muzyczny Festiwal w Łańcucie Biuro Medialne Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

Rekordowy Festiwal w Łańcucie

Rzeszów, 31 maja 2017 r.

Informacja prasowa

Rekordowy Festiwal w Łańcucie
56. Muzyczny Festiwal w Łańcucie zapisał się na kartach historii

Koncertem na BIS zakończyliśmy wspaniałą podróż po różnych epokach i stylach w ramach 56. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Przez dziewięć wieczorów Melomani spotykali się, by w magicznych okolicznościach po raz kolejny wpaść w wir muzycznych doznań.

Tegoroczna edycja Festiwalu była wyjątkowa z wielu względów. To przede wszystkim fantastyczny dobór artystów, którzy zaczarowali publiczność swoimi talentami i umiejętnościami. Program obfitował w wielu wybitnych muzyków, wśród których znaleźli się między innymi: Andrzej Dobber, jeden z największych barytonów świata, Ive Mendes, diva jazzowa (bossa nova), Ivan Monighetti, najwyższej klasy wiolonczelista, a także Dina Yoffe, doskonała pianistka i pedagog, czy Gabriela Montero.

Urokliwego klimatu dodała koncertom wyjątkowa sceneria. W tym roku Festiwal odbywał się w czterech lokalizacjach. Występom plenerowym przed Muzeum-Zamkiem w Łańcucie towarzyszyła nie tylko słoneczna pogoda, ale przede wszystkim ogromna scena i publiczność sięgająca przeszło 3 000 widzów. Kolejne wieczory Melomani spędzili we wnętrzu Rezydencji Lubomirskich i Potockich, które zaliczane są do najpiękniejszych w naszym kraju. W Sali Balowej, powstałej na przełomie XVIII i XIX wieku, odbyły się aż cztery koncerty w ramach 56. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Później wydarzenie przeniosło się do Filharmonii Podkarpackiej, gdzie następnego dnia po koncercie pianistki Gabrieli Montero, nastąpiło oficjalne zakończenie wydarzenia. Podziękowania popłynęły wprost ze sceny od Dyrektor Festiwalu, prof. Marty Wierzbieniec, razem z zapowiedzią kolejnej, już 57 edycji. To nie był jednak koniec wrażeń, jakie przygotował organizator wydarzenia, Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Na dokładkę zaplanowano Koncert na BIS, który zgromadził fanów muzyki George’a Gershwina w Hotelu Sokół w Łańcucie. Wystąpili Chopin University Big Band oraz Waldemar Malicki. Była to okazja, by jeszcze przez chwilę poczuć magię panującą przez cały Festiwal.

Te wszystkie elementy złożyły się na wielki sukces tej edycji wydarzenia. W tym roku padła rekordowa sprzedaż biletów, dzięki czemu to muzyczne święto przeżywaliśmy w wyjątkowo licznym gronie.