Ivan Monighetti wśród gwiazd Muzycznego Festiwalu w Łańcucie
Ivan Monighetti - wiolonczela Filharmonia Podkarpacka

Ivan Monighetti wśród gwiazd Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

25 maja 2017 r. o godz. 19:00 w sali balowej łańcuckiego Zamku wystąpią: światowej sławy wiolonczelista Ivan Monighetti i Orkiestra Kameralna Wratislavia pod batutą Jana Staniendy. Koncert odbędzie się w ramach 56. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie.

Ivan Monighetti był ostatnim studentem Mścisława Rostropowicza w Moskiewskim Konserwatorium.  Był on laureatem wielu międzynarodowych konkursów, w tym Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, od tamtej pory cieszy się dużym uznaniem, które wiodło go przez całą Europę, a także Amerykę, Japonię i Koreę.

Jako solista występował z wieloma największymi światowymi orkiestrami i dyrygentami, m.in. Kurtem Masurem, Charlesem Dutoit, Valery Gergievem, Muhaiem Tangiem, Krzysztofem Pendereckim, Mścisławem Rostropowiczem, Andreiem Boreyko, Dmitriem Kitaenko,

Jego rewelacyjne występy na najważniejszych festiwalach muzyki współczesnej i przyjaźnie z kompozytorami takimi jak Penderecki, Meyer, Szimanski, Tan Dun, Xenakis, Schnittke, Gubaiduliny, Knaifel Silvestrov, Ali-Zadeh, Kelterborn przyniosły mu renomę w dziedzinie muzyki współczesnej. Wiele utworów zostało napisanych specjalnie dla niego, a obecnie stanowią one część dorobku w dziedzinie utworów na wiolonczelę.