BOOM KONCERT MUZYKI FILMOWEJ
Maksym Rzemiński - fortepian fot. z arch. Filharmonii Podkarpackiej

BOOM KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

22 czerwca 2024r., sobota, godz. 18:00
SALA KONCERTOWA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ
JULIAN GILEWSKI – dyrygent
MAKSYM RZEMIŃSKI – fortepian

W programie koncertu muzyka m.in z filmów: Gra o tron, Interstellar, Young Frankenstein, Dom, Lista Schindlera, Gladiator, Rosemarys baby

Julian Gilewski urodził się w Warszawie w muzycznej rodzinie. Swoją edukację rozpoczął w wieku 6 lat od nauki gry na fortepianie. W czerwcu 2023 roku ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej prof. dr hab. Moniki Wolińskiej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na macierzystej uczelni w Warszawie. W marcu 2023, Julian Gilewski został laureatem I miejsca na IV Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. A. Kopycińskiego we Wrocławiu. Swoje dyrygenckie umiejętności doskonalił pod okiem m.in.: Patricka Fournillier, Jukka-Pekka Saraste, Esa-Pekka Salonena, Jerzego Maksymiuka oraz miał okazję pracować jako asystent dyrygenta z takimi postaciami jak m.in. Andrzej Boreyko, Patrick Fournillier, Massimiliano Caldi. Dotychczas współpracował z orkiestrami jak m.in.: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej, Universitätsorchester Dresden. W grudniu 2022 roku objął kierownictwo muzyczne nad edukacyjnym projektem Bajka o Siwobrodym Krasnalu w Warszawskiej Operze Kameralnej. W lutym 2022 roku otrzymał stypendium dyrygenckie Fundacji im. Jerzego Semkowa, a w roku 2023 stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Rektora dla najlepszych studentów.

Filharmonia Podkarpacka Julian Gilewski fot. Konrad Pardo1Julian Gilewski - dyrygent, fot  Konrad Pardo

Maksym Rzemiński ukończył I i II stopień szkoły muzycznej w Kielcach w klasie fortepianu prof. Janiny Woźniak. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka. Odbył kurs mistrzowski u prof. Barbary Hesse Bukowskiej na Litwie.
W młodości wielokrotny stypendysta fundacji:
– Sapere Aude
– Na Rzecz Sztuki Dziecka
– Fundacji dla wybitnie uzdolnionych muzycznie.
• Laureat I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego – Konin.
• Laureat II nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego – Skarżysko – Kamienna.
• Laureat II nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego- Olsztyn.
• Laureat III nagrody I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Niemczech.
W 2015 roku Maksym Rzemiński nagrał pierwszy album z muzyką filmową „INCEPTION” (fortepian – solo) krążek otrzymał patronat RMF CLASSIC. W 2018 roku Maksym Rzemiński wydał album „MAXIMUS”, który przynosi kolejne interpretacje muzyki filmowej – te, dla pianisty stają się szczególnym wyzwaniem. Aranżacji kompozycji na orkiestrę dokonał laureat ,,Fryderyka”, wiolonczelista i aranżer – Krzysztof Lenczowski. W roku 2017 Maksym Rzemiński został wyróżniony przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Rok 2019 – Laureat I nagrody w plebiscycie „Człowiek roku” w kategorii kultura – Kielce
W tym roku Maksym Rzemiński wydał kolejny album SHE REMEMBERS z muzyką filmową. Towarzyszyła mu orkiestra kameralna. Orkiestrę poprowadził Lucjan Szaliński – Bałwas.

Biuro Koncertowe Filharmonii Podkarpackiej