‘OUR PLANET’

Emocjonująca ścieżka dźwiękowa do nowego serialu Netflix

- „Our Planet”- ukazującego piękno i kruchość natury naszego świata.

PIERWSZE NA ŚWIECIE WYDANIE PŁYTY W EKOLOGICZNYM OPAKOWANIU STWORZONYM NA BAZIE WODOROSTÓW

Nie mamy „Planety B”...

Premiera 5 kwietnia 2019 / Decca Records

Ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Stevena Price’a z gościnnym udziałem Ellie Goulding!

„Ta muzyka przywołuje bogatą różnorodność, jaka istnieje w naturze. Splata wszystkie zakątki tego wyjątkowego miejsca, które nazywamy domem” – Sir David Attenborough

Decca Records/Universal przy współpracy z Globe, Netflix i World Wildlife Fund (WWF) prezentują poruszającą ścieżkę dźwiękową do nowego serialu „Our Planet”, który w emocjonujący sposób zgłębia problemy, jakie stoją obecnie przed życiem na ziemi.

Nowy ośmioczęściowy oryginalny serial dokumentalny Netflix powstał we współpracy z Silverback Films, a reżyser Alastair Fothergill jest twórcą uznanych już serii „Planeta Ziemia” i „Błękitna planeta”.

W rolę narratora wcielił się niepowtarzalny Sir David Attenborough.

Serial ukazuje zachwycające cuda natury, które jeszcze istnieją w przyrodzie oraz wpływ problemów środowiskowych, takich jak wycinka lasów czy niszczycielskie efekty kryzysu klimatycznego.

Przedstawione są tutaj również inspirujące historie o niezwykłej zdolności natury do regeneracji. Tak jak poprzednie produkcje, serial powstawał 4 lata, a materiał został nakręcony w ciągu 3500 dni zdjęciowych w 50 krajach.

W 90 roku istnienia Decca nadal jest pionierem branży muzycznej, wprowadzając nowe innowacyjne technologie produkcji. Album opakowany jest w ekologiczny materiał Shiro Alga Carta zrobiony z alg i włókien z certyfikatem Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej. Materiał ten powstał, aby wykorzystać szkodliwe zakwity na Lagunie Weneckiej i stworzyć odnawialny materiał przypominający papier. Proces ten okazał się dużym sukcesem i został wprowadzony na innych zagrożonych obszarach morskich świata.

***

Kompozytor Steven Price (zdobywca Oscara) stworzył bogatą i pełną mocnych motywów ścieżkę do wszystkich ośmiu odcinków, nagraną przez Philharmonia Orchestra w Abbey Road Studios w Londynie. „We wszystkich momentach serii, od scen epickich, po te niezwykle intymne, moim priorytetem było emocjonalne podkreślenie tych niesamowitych obrazów. Mam nadzieję, że ta muzyka zabierze słuchaczy w prawdziwą podróż i pomoże dokonać zmian, których potrzebujemy, aby zaopiekować się naszym domem”- powiedział Price.

„Our Planet zainspiruje miliony ludzi na świecie ukazując najcenniejsze gatunki naszej planety i najbardziej wrażliwe miejsca przy użyciu najnowszych technologii multimedialnych” – powiedział Coil Butfield, Producent Wykonawczy, WWF.

„Emocjonalna muzyka wzmacnia poczucie, że należy działać teraz, jak najszybciej, jeśli zależy nam na przyszłości, w której ludzie i przyroda mogą funkcjonować”.

Znana z publicznych wypowiedzi o stanie planety i zamieszkujących ją gatunków Ellie Goulding została zaproszona przez Price’a do nagrania utworu „In This Together”.

„Czułam się, jakbym właśnie dołączyła do zespołu obrońców Ziemi. Jest to serial, który inspiruje do natychmiastowego działania, a jednocześnie wywołuje zachwyt. Każdy, kto go obejrzy już nigdy nie będzie brał naszej planety za pewnik”.

Ścieżka dźwiękowa dostępna jest na CD i płycie winylowej. Dodatkowo ukaże się osiem albumów towarzyszących każdemu odcinkowi, dostępnych w serwisach streamingowych i do pobrania od 5 kwietnia.

Lista utworów

CD One

1 - This Is Our Planet

2 - The Numbers Build

3 - They Work As A Team

4 - The Importance Of This River

5 - An Ingenious Technique

6 - The Ocean Returns The Favour

7 - Baby Blue

8 - Regeneration

9 - An Unknown Signal

10 - Too Big To Argue With

11 - Frozen Worlds

12 - Mayflies

13 - Great Rolling Waves

14 - Crucial To Their Survival

15 - Every Year There Are Others

16 - Where Life Gathers

17 - The Perfect Gift

18 - The Oceans Belong To Us All

CD Two

1 - Deserts and Grasslands

2 - The Mighty Mekong

3 - Corals

4 - Leaf Cutters

5 - Chernobyl

6 - Into The Woodlands

7 - Signature Moves

8 - Every Other Breath You Take

9 - Arctic Refugees

10 - A Sudden Turn

11 - A Nest Of Bubbles

12 - He Wins Her Approval

13 - Majestic Submarine Forests

14 - They Came Back

15 - We Must Preserve What’s Left

16 - Ice Caves

17 - Mythical Creatures Follow

18 - They Have Come To A Desert

19 - This Glacial Ice

20 - A Greater Resilience

21 - The Next Twenty Years

22 - In This Together - Ellie Goulding and Steven Price