KONCERTY W ŚWIĄTYNIACH KROSNA - FINAŁ

Termin: 23 lipca 2022, godz. 16.00
Miejsce: Kościół oo. Kapucynów

Koncert kameralny studentów Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie
Jakub Kornakiewicz - obój
Bartłomiej Maziarz - organy

Jakub Kornakiewicz jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. Obecnie kontynuuje edukację w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie oboju barokowego. Jest czynnym uczestnikiem wielu kursów mistrzowskich w klasach znanych i cenionych oboistów. Jest również instrumentalistą Kolegium Muzyki Ewangelickiej. Koncertował podczas Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, Festiwalu Juxta Crucem, Tarnogórskich Wieczorach Muzyki Organowej i Kameralnej oraz Ekumenicznym Festiwalu Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej w Nowym Sączu, którego od roku 2021 jest dyrektorem artystycznym. Jest pomysłodawcą i realizatorem cyklu koncertów Muzyka Dawna w Kościele Ewangelickim w Nowym Sączu oraz współpomysłodawcą projektu Musica in Abatia w Szczyrzycu. Pełni funkcję prezesa w Stowarzyszeniu La Pazza Squarda oraz zasiada w zarządzie Stowarzyszenia Szersze Horyzonty.

KWŚ Jakub fot. arch. art

Bartłomiej Maziarz jest studentem roku dyplomowego studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie organów. W 2018 ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. A. Malawskiego w Przemyślu. W okresie 2016-2018 był organistą Konkatedry Stanisława BM w Lubaczowie.

W 2021 został laureatem I nagrody VIII Ogólnopolskiego Konkursu Organowego im. prof. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie. Regularnie występuje jako solista w ramach ważnych festiwali organowych, m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia w Krakowie. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich, które prowadzili światowej sławy organiści, jak Olivier Penin, Martin Bambauer, Monica Melcova, Matteo Imbruno.

KWŚ Bartłomiej Maziarz fot. arch. art

Program

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
William Babell (1690-1723) /w 300. rocznicę śmierci/
César Franck (1822-1890) /w 200. rocznicę urodzin/

(inf. RCKP Krosno)