Podkarpacki Festiwal Organowy - koncerty w Jarosławiu i Rzeszowie

Po raz ostatni w tym roku koncert w Jarosławskie Opactwo odbędzie się w sobotę 14 sierpnia o godzinie 18:00.

Na organach zagra dyrektor Podkarpackiego Festiwalu Organowego Marek Stefanski, w którego interpretacji usłyszymy utwory twórców francuskich, niemieckich i polskich. Nie zabraknie oczywiście muzyki Johanna Sebastiana Bacha. Wystąpi także dysponująca pięknym lirycznym sopranem artystka pochodząca z serca Pienin, z Krościenka n. Dunajcem, Milena Sołtys-Walosik. Wraz z towarzyszeniem organowym Marka Stefańskiego wykona arie i pieśni autorstwa Georga Friedricha Haendla i Feliksa Nowowiejskiego.

Dzień później, w świąteczną niedzielę 15 sierpnia, zapraszamy na godzinę 18:00 na koncert do uroczego kościoła Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie-Zalesiu. Wrocławski organista i pedagog tamtejszej uczelni muzycznej, Piotr Rojek wraz z sopranistką Mileną Sołtys-Walosik, zaprezentują dzieła organowe i wokalno-organowe kompozytorów polskich, niemieckich i włoskich, reprezentujące różne epoki historyczne i muzyczne style. Piotr Rojek zwieńczy koncert improwizacją organową, w których pobrzmiewać będą znane tematy polskich pieśni sakralnych, związanych z barwnym Świętem.

Podkarpacki Festiwal Organowy 2021 współfinansowany jest przez Województwo Podkarpackie oraz Gminę Miejską Rzeszów. Partnerem Organizatora są: Powiat Strzyżowski oraz WATKEM.