FILHARMONIA PODKARPACKA ZAPRASZA
Jan Miłosz Zarzycki - dyrygent fot.ze zbiorów Filharmonii Podkarpackiej

FILHARMONIA PODKARPACKA ZAPRASZA

19 II 2021 r., piątek, godz.19:00

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII PODKARPACKIEJ
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
KAMILA WĄSIK - JANIAK – skrzypce

W programie:
W. A. Mozart –Serenada „Eine kleine Nachtmusik” KV 525
A. Vivaldi – „Czterey pory roku” - Koncert nr 4 f-moll „Zima” („LʼInverno”) RV 297
G. Bizet - 1 Suita ze sztuki "Arlezjanka"

Program wypełnią dwa utwory - XVIII – wieczna serenada znana jako „ Eine kleine Nachtmusik” („Mała nocna muzyka”) Mozarta oraz barokowy koncert solowy Vivaldiego - „Zima”, pochodzący z cyklu „Cztery pory roku”. Serenada jest przejawem mozartowskiej prostoty i szlachetności - począwszy od otwierającej utwór fanfary, poprzez nieco poważniejszą Romanzę, taneczny Menuet, aż po entuzjastyczny Finał. Koncert Vivaldiego, to z kolei utwór o programowo – ilustracyjnym charakterze . Allegro non molto „maluje dźwiękami” zimowy krajobraz z trzaskającym mrozem i porywistym wiatrem. „Cieplejsze” tony przynosi Largo obrazujące odpoczynek w zaciszu domowego kominka. Finałowe Allegro, to pojedynek dwóch wiatrów, zimnego boreasza i ciepłego sirocco, który zapowiada nadejście wiosny. Solistką koncertu będzie utalentowana młoda skrzypaczka – Kamila Wąsik – Janiak.

Wejście do budynku Filharmonii Podkarpackiej jest równoznaczne z akceptacją „Regulaminu bezpieczeństwa publiczności podczas imprez organizowanych w okresie epidemii COVID - 19”, dostępnego na stronie internetowej Filharmonii Podkarpackiej, który będzie bezwzględnie przestrzegany przed i w trakcie każdego wydarzenia.
W trosce o Państwa bezpieczeństwo, prosimy o wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, które należy zostawić przed wejściem na koncert.

Prosimy o wyrozumiałość!

Biuro Koncertowe

Filharmonii Podkarpackiej

im. Artura Malawskiego w Rzeszowie

tel. + 48 17 862 85 07

www.filharmonia.rzeszow.pl