„Opera Broadway Valentine’s Recital! Bochnak. Szmyd. Tomkiewicz” – premiera w Krośnie

           Gorąco Państwu polecamy wydarzenie, które odbędzie się 15 lutego 2020 roku o godz. 18.30 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Będzie to premiera kameralnej produkcji zatytułowanej „Opera Broadway Recital! Bochnak. Szmyd. Tomkiewicz.”, pod dyrekcją artystyczną Rafała Stacha.

            Spektakl jest doskonałą okazją by obcować z wybitnymi dziełami twórców opery i musicalu w sposób bliższy niż podczas tradycyjnych koncertów.
Kameralna, akustyczna forma, w której pełne brzmienie koncertowego fortepianu łączy się z głosem solistów tuż przed widownią – sprawia, że odkrywamy muzykę na nowo.
W programie znajdą się m.in. arie z oper i musicali: West Side Story, Il Barbiere di Seviglia, Roméo et Juliette, Kiss me Kate, My Fair Lady, Dzwonnik z Notre Dame, Jekyll & Hyde, Wonderful Town, Nędznicy...
            Wszystko to, w znakomitych wykonaniach wybitnych artystów, którzy ofiaruję krośnieńskiej publiczności niezapomnianą dawkę uniesień.
W gronie wykonawców znajdą się wybitni artyści opery, teatru dramatycznego i musicalu, krośnianie – Alan Bochnak, Aleksandra Szmyd , Rafał Tomkiewicz i Ksenia Tomkiewicz.

           ALEKSANDRA SZMYD – sopran jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien. Obecnie realizuje podyplomowy program na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Wykonuje partie operowe na deskach najsłynniejszych teatrów operowych całego świata. Wykonywała m.in. partię Zuzanny w „Weselu Figara” i Ilii w „Idomeneuszu, królu Krety” Wolfganga Amadeusa Mozarta. W 2019 roku zadebiutowała w Theater an der Wien w Wiedniu w przedstawieniu „Candide” Leonarda Bernsteina. Niedawno wróciła z Moskwy, gdzie brała udział w programie telewizyjnym „Bolshaya Opera”.

           ALAN BOCHNAK – aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Występował w wielu krajach Europy. Współpracował z zespołem Trzecia Zmiana w Wiedniu, rozpoczynając solową karierę recitalową. Wraz z Teatrem Sztuk z Wrocławia zdobył dwie główne nagrody na Skena Up International Students Film And Theatre Festival w Kosowie. Był aktorem Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Do 2019 r. był aktorem Teatru im. A. Sewruka w Elblągu gdzie został dwukrotnie nominowany do nagrody Aleksander w kategorii
Najlepsza Rola Męską. Współpracuje także z Operą Krakowską i innymi scenami w kraju.

           RAFAŁ TOMKIEWICZ – kontratenor jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował m.in. w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Kameralnej w Warszawie, Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, Operze w Szwajcarii. Do jego ostatnich osiągnięć należą nagranie płyty i koncerty we Włoszech, koncert na Zamku Królewskim w Warszawie, rola Anastasio w operze „Giustino” G.F. Haendla w wiedeńskim Theater and der Wien.

           KSENIA TOMKIEWICZ – sopran, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracowała m.in. z Operą Krakowską, Krakowskim Teatrem Muzycznym „Variété” podczas produkcji musicalu „Legalna Blondynka” w reżyserii Janusza Józefowicza i zespołem wokalnym Cracow Singers, gdzie razem ze Stanisławem Soyką wykonywali w Polsce i za granicą Sonety Shakespeara. Aktualnie jest Artystką Teatru Muzycznego w Poznaniu gdzie zadebiutowała w roli Emmy w musicalu „Jekyll and Hyde”.

           Jest to koncert charytatywny, który ma na celu pomoc jednemu z wykonawców, świetnemu kontratenorowi Rafałowi Tomkiewiczowi.Oto co artysta pisze o stanie swojego zdrowia:
           „W skutek sterydoterapii w szpitalu doznałem martwicy obydwu głów kości udowych. Proces martwiczy trwa już od 4 lat i doprowadził do ogromnych zwyrodnień stawów biodrowych. Żyję ciągle w bólu, najprostsze czynności życiowe jak chodzenie, stanie na nogach, ubieranie się - sprawiają trudność. Jedynym ratunkiem na poprawę jakości życia i powrót do sprawności to zabieg wszczepienia endoprotez.
           Ze względu na bardzo młody wiek zdecydowałem się na operację prywatną, która pozwoli mi na szybki powrót do zdrowia oraz dostęp do najlepszych protez na rynku. Koszt operacji to prawie 67 tysięcy złotych plus koszty rehabilitacji, których na ten czas jeszcze nie znam. Pierwszy zabieg na lewe biodro mam zaplanowany już na 2 kwietnia tego roku. Nie mam zbyt wiele czasu, potrzebuję pomocy finansowej. Sam wielokrotnie uczestniczyłem w akcjach charytatywnych, w tym także tych organizowanych przez krośnian. Dzisiaj to ja jestem w ogromnej potrzebie i proszę o pomoc. Wierzę, a nawet jestem przekonany, że dobro wraca. Rafał Tomkiewicz”.

           Bilety na to wyjątkowe, premierowe wydarzenie mogą Państwo kupić w kasie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie ul. Kolejowa 1, telefon +48 13 43 218 98 wew. 159

           Oprócz Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, partnerem strategicznym wydarzenia jest także Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel – Ostrowskiej. Darowizny można wpłacać bezpośrednio na rachunek bankowy Fundacji o numerze: 58 1050 1458 1000 0022 8442 0169 z tytułem „dla Rafała Tomkiewicza”

           Biorąc udział w koncercie, wpłacając darowiznę pomóżmy w potrzebie znakomitemu młodemu Artyście Rafałowi Tomkiewiczowi, który przygodę z muzyką rozpoczynał w Prywatnej Szkole Muzycznej I stopnia Anny i Adama Münzbergerów w Krośnie.