OD MONTEVERDI’EGO DO MINY
Claudio Borgianni i Vincenzo Capezzuto - założyciele Soqquadro Italiano fot. z arch. Filharmonii Podkarpackiej

OD MONTEVERDI’EGO DO MINY

K 21 maja 2019 r. wtorek, godz. 19.00
SALA BALOWA MUZEUM ZAMKU W ŁAŃCUCIE

VINCENZO CAPEZZUTO
CLAUDIO BORGIANNI
SOQQUADRO ITALIANO

Regina Gowarzewska- słowo

W programie:
Od Monteverdi'ego do Miny
Podróż po włoskiej muzyce od roku 1600 do lat 60 XX stulecia.

Claudio Monteverdi i Mina Mazzini, dwie zupełnie różne włoskie osobowości, odległe w czasie, lecz połączone cienką „czerwoną linią”, która ciągnie się do nas. Prawie cztery wieki dzielą tych dwóch wspaniałych artystów, ale jest wiele wspólnych punktów, które łączą ich nierozerwalnie: miasto Cremona, bycie rewolucjonistami pomimo krytyki, bycie symbolem nowego rodzaju występu.

Kierunek w repertuarze włoskiej muzyki, od początku siedemnastego wieku aż po wielki boom piosenki lat 60.

Niepowtarzalny głos Vincenzo Capezzuto staje się prawdziwym wątkiem całego koncertu, głos o rzadkiej i nie dającej się określić strukturze, który jest w stanie wziąć publiczność w tę podróż przez odległe wieki, ale zdecydowanie wpleciony.

Od Monteverdi’ego do Miny to koncert wspaniałych wizjonerów, możemy go określić jako „concerto alla bastarda”, ciągłe przejście, dialog pomiędzy „światem” Miny i „światem” Monteverdi’ego.

Repertuar muzyczny jest ciągle w ruchu, tworzony jest pod różnymi muzycznymi wpływami, ciągle oscyluje pomiędzy muzyką dwóch kompozytorów i im współczesnych. Bardzo wyjątkowy styl, próbujący odnaleźć te punkty ciągłości, które nieuchronnie łączą naszą współczesność i muzykę historyczną z odległym i prawie legendarnym światem, zwanym barokiem.