XIV Międzynarodowe Forum Pianistyczne w Sanoku

Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” (MFP) to jeden z największych projektów edukacyjno-społecznych w Euroregionie Karpat. Na przełomie stycznia i lutego Sanok staje się Zimową Stolicą Pianistyki goszcząc każdorazowo do 500 uczestników z kilkunastu krajów Europy.
Forum to wartościowa propozycja edukacyjna dla młodych pianistów, która głównie koncentruje się na wymianie wiedzy i doświadczeń artystycznych, współpracy w duchu tolerancji wokół wspólnych zainteresowań i pasji. Łączy w sobie pełen zakres wiedzy: od teorii po praktykę, od wiedzy po metody ćwiczenia, od zajęć zdrowotno-rehabilitacyjnych po zajęcia z zakresu biznesu w kulturze i promocji. To miejsce spotkań wybitnych artystów i pedagogów z utalentowaną młodzieżą pianistyczną.

Koncerty XIV MFP
Sanok
3.02 - SDK godz. 19:00, Inauguracja XIV MFP – „Ryszard Bakst in memoriam”- Peter Seivewright (Anglia) z udziałem Małżonki śp. Jubilata - Barbary Bakst (Manchester)
4.02 - SDK godz. 19:00, Zespół folkowo-swingowy z Podhala „HOLEVIATERS”
5.02 - SDK godz. 19:00, Lidia GRYCHTOŁÓWNA & Boris BLOCH (USA) w koncercie nadzwyczajnym „Tatiana Shebanova in memoriam”
6.02 - SDK godz. 19:00, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej pod dyr. Vladymira Syvokhipa (UKRAINA) z udziałem laureatów „Złotych Parnasów”
7.02 - SDK godz. 19:00, FORUM MIASTU - Krzysztof KOMEDA pod patronatem UNESCO (w składzie: Andrzej Jagodziński Trio, Agnieszka Wilczyńska-wokal, Henryk Miśkiewicz-saksofon, Robert Majewski-trąbka i Lwowska Orkiestra Kameralna pod kier. Artura Mykitki)
8.02 - SDK godz. 19:00, Gala Finałowa – Kandydaci do Konkursu Chopinowskiego w W-wie z udziałem LOK „AKADEMIA”pod dyr. Igora Pylatyuka