LETNIE KONCERTY W ŚWIĄTYNIACH KROSNA

Marcin Wolak - bas
Teresa Piech - skrzypce
Wacław Golonka - organy

Miejsce: Bazylika Mniejsza, Fara, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 15 lipca 2018, godzina 19.00 (po wieczornej mszy świętej)

Wstęp wolny
---
Marcin Wolak - bas
Jako solista bierze udział w wielu festiwalach krajowych i zagranicznych (Wratislavia Cantans, Muzyka w Starym Krakowie, Dresdner Musik Festspiele, Maggio Mussicale Fiorentino), koncertując z wieloma orkiestrami filharmonicznymi nie tylko w Europie, ale także w USA, Korei Południowej i Japonii.

Teresa Piech - skrzypce
Wychowanka i pedagog krakowskiej Akademii Muzycznej. Jako solistka i kameralistka koncertuje regularnie w kraju i za granicą, współpracując z wieloma zespołami muzyki dawnej; jest współzałożycielką zespołu Harmonia Sacra. Była członkiem European Union Baroque Orchestra. Współpracowała z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. Larsem Ulrikiem Mortensenem, Royem Goodmanem i Joshuą Rifkinem. Z wiodącymi polskimi zespołami muzyki dawnej dokonała wielu nagrań płytowych, z których kilka otrzymało nagrodę Fryderyka.
Jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Muzyki Dawnej oraz członkiem-założycielem Stowarzyszenia na Rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla w Olkuszu.
W Akademii Muzycznej w Krakowie prowadzi klasę skrzypiec barokowych. Gra na instrumencie z roku 1668, pochodzącym z pracowni Antonia Marianiego z Pesaro.

Wacław Golonka - organy
Organista, doktor habilitowany Akademii Muzycznej w Krakowie. Wykształcenie muzyczne otrzymał w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. Działalność koncertowa zaprowadziła go do Azji, RPA, Ameryki Północnej oraz wielu krajów Europy. Występował w wielu europejskich katedrach (np. Wiedeń, Chartres, Lozanna), salach koncertowych Filharmonii Narodowej w Warszawie, Berliner Philharmonie, Nottingam Albert Hall, Meistersingerhalle w Norymberdze, Cleveland Museum of Art, sali austriackiego radia ORF w Wiedniu.

PROGRAM

Johann Rosenmüller, Lamentation 1
Jan Sebastian Bach, Siciliana z Sonaty c-moll BWV 1017
Jan Dismas Zelenka, Lamentation 3
Georg Fridrich Hendel, Sonata F-dur HWV 370
    części: Adagio, Allegro, Largo, Allegro
Antonin Dworzak, Pieśni Biblijne op. 99:
Boże, usłysz moją modlitwę (wg Psalmów 61 i 63)
Nad rzekami Babilonu (wg Psalmu 137)
Popatrz na mnie i zmiłuj się nade mną (wg Psalmu 25)
Francesco Maria Veracini, Aria Affettuoso z sonaty g-moll
Jan Sebastian Bach, Aria z Pasji wg św. Jana BWV 245
Gerne will ich mich beqemen
Kantata BWV 158 Der Friede sei mit dir
Franz Xaver Brixi, Preludium F-dur
Marcin Józef Żebrowski, Salve Regina

/mat. nadesłany/