Mozart 225 – The New Complete Edition

Marzę także o innym wydawnictwie Mozart 225 – The New Complete Edition. Komplet zawiera wszystkie dzieła Mozarta na 200 płytach i 2 książki. Jest to w sumie 240 godzin muzyki. To wydawnictwo powstało również dla uczczenia 225 rocznicy śmierci Mozarta dzięki wytwórniom Decca i Deutsche Grammophon. Jest to najbardziej wyczerpujący, kompletny i oparty na naukowych autorytetach zbiór nagrań, jaki kiedykolwiek był poświęcony jednemu kompozytorowi. Wydanie powstało we współpracy z Fundacją Mozarteum z Salzburga i wybitnym muzykologiem specjalizującym się w twórczości Mozarta prof. Cliffem Eisenem z King’s College w Londynie. Komplet zawiera nagrania 600 światowej klasy wykonawców oraz 60 orkiestr, a płyty są uporządkowane chronologicznie według gatunków. Do nagrań dołączone są dwie obszerne i bogato ilustrowane podręczne książeczki: zupełnie nową biografię Mozarta pióra Cliffa Eisena oraz przewodnik po wszystkich dziełach Mozarta autorstwa różnych muzykologów.
Nagrania zostały bardzo starammie wybrane z archiwów wytwórni Decca i Deutsche Grammophon, oraz 18 innych wytwórni płytowych.
Zbiór zawiera nagrania, które ukazały się po raz pierwszy, a są to m.in. ; niedawno odkryta pieśń napisana przez Mozarta w przyjacielskiej rywalizacji z Antonio Salierim, oraz ponad 2 godziny nowych nagrań na instrumentach, które należały do Mozarta. Projekt Mozart 225 The New Complete Edition został zademonstrowany 25 sierpnia 2016 roku w Domu Urodzin Mozarta w Salzburgu, a na półki sklepowe trafił 28 października.
Jest to pod każdym względem wyjątkowe wydawnictwo.