Roberto Alagna „Malena”

„Ten album powstał dla uczczenia narodzin mojej córki Malèny. Zawiera najgłębsze uczucia, które zawdzięczam mojej córce. Malèna przywróciła mi młodość i przedłużyła moje szczęście...” - Roberto Alagna

Roberto Alagna jest jednym z najwybitniejszych tenorów na świecie. Jego naturalny głos o wyjątkowej barwie zapewnia mu zachwyt zarówno krytyków jak i publiczności.
Podczas ostatnich 10 lat Alagna sprzedał imponującą ilość 2.000.000 płyt CD i DVD na całym świecie, a jego nowy album należy do najbardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych 2016 r.
Malèna jest kontynuacją albumu Sicilian, który w 2009 uzyskał miano platynowej płyty i sprzedał się w nakładzie 450 000 sztuk.
Album został nazwany imieniem 2 i pół-letniej Malèny, córki Alagni i jego żony Aleksandry Kurzak. Zawiera przeboje muzyki klasycznej i popularnej, a także zupełnie nowe utwory – jak na przykład tytułowy, napisany przez Roberto Alagnę i jego brata Frederico.
Kluczowe utwory tego albumu to: O SOLE MIO, FUNICULI FUNICULA, TORNA A SURRIENTO i CORE ‘NGRATO, wszystkie w nowych aranżacjach, które nadają tym klasycznym pozycjom włoskiego repertuaru wokalnego wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju klimat.
W tych utworach Alagna występuje razem z kolegami z wytwórni DG: Avi Avitalem i Nemanjem Radulovićem.