Sukcesy przemyskich akordeonistów w Castelfidardo we Włoszech
Przemyscy akordeoniści odbierają nagrody - na pierwszym zdjęciu od lewej Łukasz Pieniążek na drugim Krzysztof Polnik Fot. z arch ZPSM w Przemyślu

Sukcesy przemyskich akordeonistów w Castelfidardo we Włoszech

Znakomicie rozpoczął się nowy rok szkolny dla akordeonistów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu. Dwaj młodzi akordeoniści przemyskiej szkoły muzycznej: Krzysztof Polnik i Łukasz Pieniążek z dużym sukcesem wzięli udział w zakończonym 17 września br. konkursie akordeonowym International Accordion Prize w Castelfidardo we Włoszech.
W 42. edycji, tego  jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych w Europie, który odbył się w dniach 10-17 września, Łukasz Pieniążek zajął III miejsce w kategorii do lat 18, natomiast Krzysztof Polnik został zwycięzcą kategorii do lat 15 pokonując konkurentów z Włoch, Hiszpanii, Norwegii, Serbii, Ukrainy, Portugalii, Szwecji, Chorwacji i Czech. Akordeoniści z Przemyśla (w konkursie wziął udział także Kacper Batycki) byli jednymi z nielicznych reprezentantów naszego kraju. We wszystkich kategoriach solistycznych Polskę reprezentowało tylko 5 akordeonistów. Zwycięstwo Krzysztofa Polnika było ponadto pierwszym od 5 lat zwycięstwem solisty z Polski w tym konkursie.
Łukasz na co dzień pracuje pod kierunkiem pana mgr Sławomira Wilka, z kolei Krzysztof swój talent kształci pod okiem pana mgr Dariusza Baszaka. Warto podkreślić, że udział uczniów we włoskim konkursie możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy oraz działających w szkole Rady Rodziców oraz Stowarzyszenia Muzycznego „Symfonia”.
Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za wsparcie, a uczniom i ich pedagogom gratulujemy wielkiego sukcesu.
Dyrekcja ZPSM w Przemyślu


Informacja ze strony CEA-Region Podkarpacki, autor: Grzegorz Wójcikiewicz