Wiosenne sukcesy akordeonistów z Sanoka
Duet Filip&Kacper - Filip Siwiecki i Kacper Kosztyła fot. PSM i i II stopnia w Sanoku

Wiosenne sukcesy akordeonistów z Sanoka

        Wspaniale rozpoczęła się wiosna dla sanockich akordeonistów, uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku. Kacper Kosztyła i Filip Siwiecki zostali laureatami najwyższych nagród w Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Muzycznym „Viva Italia 2022” w Rimini we Włoszech, zakończonym 31 marca.

Kacper zdobył w tym konkursie Grand Prix w kategorii wiekowej Juniors 1 (13 – 15 lat), uzyskując najwyższą możliwą notę marzeń – 10 pkt. od wszystkich 4 jurorów, jako jedyny ze wszystkich prezentowanych instrumentalistów (i wszystkich specjalności instrumentalnych).

SKM C284e22041214300 0002

Filip natomiast okazał się najlepszy w kategorii Juniors 2 (16-18 lat).

Siwiecki

 

Obaj chłopcy, grający w duecie Filip&Kacper zdobyli również 1 miejsce w kategorii zespołów kameralnych Juniors Ensamble 15-16 lat. We wszystkich tych 3 kategoriach zostali uhonorowani złotymi medalami.

SKM C284e22041214300 0003

        Natomiast w dn. 7-8.04. odbył się w Stalowej Woli prestiżowy Ogólnopolski Konkurs Kameralnych Zespołów Akordeonowych Szkół Muzycznych I i II st. Duet Filip&Kacper zdobył w nim 3 nagrodę. Obydwaj znakomici instrumentaliści uczą się pod kierunkiem Andrzeja Smolika, a edukację w szkole muzycznej łączą z nauką w II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku.

Zapraszam także do przeczytania wywiadu z prof. ośw. Andrzejem Smolikiem i jego utalentowanymi uczniami, zatytułowanego "Mistrz i uczniowie - Andrzej Smolik oraz Filip, Kacper i Dawid", zamieszczonego na tym portalu w rubryce wywiady :https://www.klasyka-podkarpacie.pl/wywiady/item/3064-mistrz-i-uczniowie-andrzej-smolik-oraz-filip-kacper-i-dawid