Międzynarodowy Kunkurs Muzyczny im. Michała Spisaka

12. edycja Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka dla młodych instrumentalistów – fagot, róg, kontrabas – 14-23 września 2018 r.

UWAGA!  Z powodu awarii strony internetowej Konkursu Spisaka przedłużono termin składania zgłoszeń do 24 czerwca 2018r.

Mając na uwadze sukces poprzedniej edycji, ogłaszamy kolejny, dwunasty Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. W roku ubiegłym rywalizowało ze sobą 143 młodych muzyków z całego świata, czego wynikiem było międzynarodowe podium w specjalnościach skrzypce, altówka i obój. Rok 2018 będzie należał do muzyków, którzy nie przekroczyli 30. roku życia, grających na fagocie, rogu i kontrabasie!

Młodzi muzycy chętni do wzięcia udziału w 12. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 15 czerwca br., później konkurs zostanie tradycyjnie zainaugurowany koncertem 14 września. Dzień później rozpocznie się wielka rywalizacja, która z dniem 23 września wyłoni młodych mistrzów instrumentu. Podczas wszystkich trzech etapów przesłuchań uczestnicy będą oceniani przez międzynarodowe jury, składające się z wybitnych muzyków i pedagogów z polskich i zagranicznych uczelni. Podczas ostatniej, trzeciej części przesłuchań, dwunastu najlepszych zagra na scenie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, a całość zakończy się galą wręczenia nagród oraz koncertem laureatów. Na przestrzeni lat konkurs stał się kuźnią młodych talentów, popularyzując jednocześnie najwybitniejsze osiągnięcia dziedzictwa kultury z obszaru muzyki klasycznej oraz czcząc pamięć jednego z największych polskich kompozytorów, urodzonego w Dąbrowie Górniczej, Michała Spisaka.

Współorganizatorzy konkursu:
Pałac Kultury Zagłębia
www.palac.art.pl
Dąbrowa Górnicza dla aktywnych
www.dabrowa-gornicza.pl
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
www.am.katowice.pl

Więcej informacji: www.spisakkonkurs.pl