Finał VI Dni Muzyki Fortepianowej
Vadim Brodski - skrzypce - recital w Sali Koncertowej PSM I stopnia w Jarosławiu Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu

Finał VI Dni Muzyki Fortepianowej

Znany na całym świecie wiruoz skrzypiec - Maestro Vadim Brodski, wystąpił 5 marca w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu w Recitalu Nadzwyczajnym. Niedzielny koncert uwieńczył      VI Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej w Jarosławiu.                                                                                                                                                                                                              Zdobywcy pierwszych nagród na wszystkich najważniejszych międzynarodowych konkursach skrzypcowych towarzyszył pianista Bartłomiej Wezner.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Koncert finałowy był duchową ucztą dla miłośników muzyki klasycznej oraz tych, którzy wolą lżejsze, rozrywkowe formy. Recital Nadzwyczajny porywał i zachwycał do ostatniej minuty, a żywiołowa, energetyzująca gra Maestro absorbowała wszystkie zmysły. Artysta zawładnął sceną i sercami publiczności, a jego wirtuozeria i kunszt wykonywanych utworów sprawiały, że ręce same składały się do braw! Brodski zachwycił zarówno wykonaniem utworów klasycznych: Beethovena, Mozarta, Wieniawskiego czy Schuberta - jak i niezwykłych aranżacji piosenek Beatlesów tj. "Can't buy me love" , "Michelle".  Nie mogło zabraknąć żartów muzycznych autorstwa Brodski - Malicki w oparciu o najsłynniejsze utwory muzyki klasycznej. Gorące oklaski rozbrzmiały po znakomitym wykonaniu "Czardasza" Montiego, muzyki cygańskiej i Sarasate, czy też "Carmen Fantasy".                                                                                                                                                                                                                                                         Trzeba przyznać, iż kontakt wirtuoza skrzypiec z publicznością i swoboda bycia na scenie jest wręcz zniewalająca! Bisom nie było końca!                                                                                                                Po koncercie Maestro podpisywał płyty - tego wieczoru każdy wyszedł uśmiechnięty i zadowolony!

Vadim Brodski to potomek znakomitego Adolfa Brodskiego, pierwszego wykonawcy Koncertu skrzypcowego Piotra Czajkowskiego. Jest zwycięzcą VII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego oraz zdobywcą licznych nagród na europejskich i światowych konkursach. Gra na skrzypcach Gennaro Gagliano z 1747 roku i jest jednym z nielicznych skrzypków w historii, który miał zaszczt zagrać na słynnym instrumencie należącym do Niccolo Paganiniego.

Organizatorem VI Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej byli: Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu.

Za otrzymane wsparcie finansowe dziękujemy miejskim spółkom: Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu Sp z o. o. oraz Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu Sp. z o. o. Od początku trwania Dni Muzyki Fotepianowej byli z nami: Kwiaciarnia Kamelia, która wspiera nas pięknymi kwiatami i dekoracjami oraz Wytwórnia Wyrobów Cukierniczych Macieja Kuźniarowskiego, która rokrocznie przygotowuje dla artystów słodkie upominki.

Wszystkim sponsorom oraz darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Bernadeta Korczewska CKiP w Jarosławiu.