Muzyczny Parnas – XIV Forum Pianistyczne – koncert galowy

8 lutego 2019r., godz. 18.00, sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli

Od kilku już lat dobrze umościło się w koncertowym kalendarzu MDK wydarzenie rodem z Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku. W tym roku, 8 lutego na scenie MDK, międzynarodowy skład młodych pianistów zagra z towarzyszeniem znakomitej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lwowskiej pod dyrekcją Vladymira Syvokhipa koncerty Siergieja Rachmaninowa i Piotra Czajkowskiego.
XIV Forum Pianistyczne w Sanoku to wartościowa propozycja edukacyjna dla młodych pianistów, która głównie koncentruje się na wymianie wiedzy i doświadczeń artystycznych, współpracy w duchu tolerancji wokół wspólnych zainteresowań i pasji. Łączy w sobie pełen zakres wiedzy: od teorii po praktykę, od wiedzy po metody ćwiczenia, od zajęć zdrowotno-rehabilitacyjnych po zajęcia z zakresu biznesu w kulturze i promocji. To miejsce spotkań wybitnych artystów i pedagogów z utalentowaną młodzieżą pianistyczną.
Światowy repertuar, mistrzowie tworzący muzyczny Parnas oraz utalentowani uczniowie ubiegający się w Sanoku o nagrody „Złoty Parnas” to kompilacja gwarantująca koncertowy wieczór w sali widowiskowej MDK.
Jedną z nagród przyznawanych w Sanoku jest zaproszenie do naszego MDK na prezentację podczas „Podwieczorku przy fortepianie”. Kilkukrotnie już za fortepianem u nas zasiadali laureaci Forum Pianistycznego. Warto zauważyć, że 8 lutego po raz trzeci gościć będziemy Pauliusa Anderssona z Litwy, ceniącego sobie granie na znakomitym instrumencie, w jaki wyposażony jest stalowowolski MDK.

XIV Forum Pianistyczne – koncert galowy
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej
pod dyr. Vladymira Syvokhipa
z uczestnikami Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”

Program:

P. Czajkowski – Piano Concerto b-moll
Ziemowit Świtalski (Polska) & Yuriy Danylov (Ukraina)

S. Rachmaninow – Rapsodia na temat Paganiniego
Tatiana Kirpichenok (Rosja)

S. Rachmaninow – II Piano Concerto c minor, op. 18
Agnieszka Karpińska (Polska) & Paulius Andersson (Litwa)

bilety:
25 zł – normalne
15 zł – uczniowie, studenci, emeryci i renciści, Karta Dużej Rodziny