Koncerty XIII Miedzynarodowego Forum Pianistycznego w Sanoku

5 lutego o godzinie 19:00 w SDK odbędzie się koncert “Forum Miastu” - Sasha Strunin & Gary Guthman Jazz Show.

Gary Guthman występował jako solista ze wszystkimi największymi orkiestrami symfonicznymi. Został uznany przez krytyków amerykańskich za jednego z najpopularniejszych trębaczy solistów naszych czasów. Dostał doroczną nagrodę krytyki amerykańskiej jako solista i równocześnie aktor rewii muzycznej Forever Swing , która przez 2 lata z wielkim sukcesem odbywała tournee po USA. W ciągu przeszło 30 lat swojej muzycznej kariery Gary Guthman występował jako solista z ok 200 orkiestrami symfonicznymi na kilku kontynentach.

Sasha Strunin - polska piosenkarka pochodzenia rosyjskiego. Początkowo wykonawczyni muzyki pop, wraz z wydaniem drugiej solowej płyty obrała nowy kierunek muzyczny, oscylując wokół jazzu. Absolwentka Wydziału Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2009 rozpoczęła solową działalność muzyczną. Do 2013, wokalistka sprzedała prawie 30 tysięcy płyt i wystąpiła na ponad 300 koncertach.

6 lutego o godzinie 19:00 w Sanockim Domu Kultury Georgijs Sergey i Andrejs Osokins wykonają koncert „Tatiana Shebanova in memoriam” w ramach XIII Międzynarodowego Forum Pianistycznego.

Andrejs - laureat najważniejszych na świecie konkursów pianistycznych - w tym Leeds, Rubinstein, Long-Thibaud, królowej Elżbiety, a także International German Piano Prize. Urzędujący w Londynie Andrejs jest jednym z najbardziej rozchwytywanych łotewskich pianistów.

Georgij - finalista XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował między innymi z Lwowską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Amber z Lipawy, Narodową Orkiestrą Armenii, Orkiestrą Kameralną Wratislavia oraz Sinfoniettą Cracovią.

Sergey - jeden z najwybitniejszych łotewskich pianistów i autorytetów, absolwent Konserwatorium Moskiewskiego, pedagog. Wielu z jego studentów i uczniów zyskało ogromne sukcesy na międzynarodowych konkursach i festiwalach, wśród nich - Simkus Andrey Osokin, Artis Arnicane Olga Jegunova i Elina Bertina.