Robert Gierlach wystąpi w koncercie finałowym łańcuckiego Festiwalu
Robert Gierlach - baryton fot. arch. Filharmonii Podkarpackiej

Robert Gierlach wystąpi w koncercie finałowym łańcuckiego Festiwalu

Robert GIERLACH jest jednym z solistów, którzy 27 maja 2017 r. o godz.19:00 wystąpią w Filharmonii Podkarpackiej  z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej i Chórem Filharmonii Narodowej pod  batutą Massimiliano Caldiego, wykonując IX Symfonię d-moll op. 126 - L. van  Beethovena.

  Robert Gierlach pochodzi z Sanoka. W latach 1982-1988 był uczniem PLM w Rzeszowie w klasie akordeonu prof. Jerzego Kołodzieja.

     Jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu prof. Kazimierza Pustelaka. Artysta otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Viottiego w Vercelli we Włoszech i Nagrodę Publiczności na Konkursie im. Alfredo Krausa w Las Palmas.

       Już jako student rozpoczął współpracę z Warszawską Operą Kameralną, śpiewając w „Weselu Figara” i „Don Giovannim” Mozarta. W tym czasie występował również w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie jako Don Basilio w „Cyruliku sewilskim” Rossiniego. Z zespołami tych teatrów odbył liczne podróże  zagraniczne(Hiszpania, Francja, Niemcy, Belgia, Szwajcaria, Japonia).

     Robert Gierlach występuje na prestiżowych scenach operowych i estradach koncertowych Europy, Ameryki Północnej i Japonii.

  W ostatnich sezonach można było go usłyszeć m.in. w Opera Ottawa (Figaro), Tokyo-NHK (Król Edyp-Creon) oraz jako Don Giovanniego w Arizona Opera i Cleveland Opera.

   Wystąpił również w Operze Bałtyckiej w Gdańsku (Don Giovanni, Figaro, Hrabia,Papageno,Oniegin) oraz Operze Krakowskiej (Figaro,Hrabia).

  Śpiewał też z Orkiestrą Szwajcarii Romańskiej w Genewie i Lozannie oraz Filharmonikami Filadelfijskimi w Filadelfii i Carnegie Hall  w Nowym Jorku (Kreon i Posłaniec w „Królu Edypie Strawińskiego).

  Robert Gierlach jest też cenionym wykonawcą pieśni. Od kilkunastu lat występuje regularnie na organizowanych przez Filharmonię im .R .Traugutta Festiwalach Pieśni Kompozytorów Polskich oraz Pieśni Europejskiej prezentując m.in. cykle pieśni F. Chopina, M. Karłowicza, P. Łukaszewskiego, F. Schuberta, A.Dvoraka.

  Od dwóch lat prowadzi  również klasę śpiewu solowego na Wydziale Wokalno- Aktorskim UMFC.