Konkursowe sukcesy Kacpra Żaromskiego
Kacper Żaromski - koncert laureatów - IV Międzynarodowy Podkarpacki Konkurs Chopinowski w Rzeszowie.

Konkursowe sukcesy Kacpra Żaromskiego

Koncertem laureatów zakończył się wczoraj w Jasielskim Domu Kultury, XII Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle. Wśród laureatów I nagrody w swojej kategorii wiekowej znalazł się Kacper Żaromski - uczeń klasy V Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krośnie, w klasie fortepianu pani Doroty Skibickiej. Jest to już piąta I nagroda młodego pianisty w roku szkolnym 2016/2017.

Pierwszy sukces miał miejsce na XX Międzynarodowym Konkursie - Festiwalu "Musica Classica" w Moskwie (12 - 19 listopada 2016 roku). Kacper popisał się także swoim talentem na konkursach chopinowskich: w lutym br. (20-21) otrzymał I nagrodę na XIV Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Antoninie, a w marcu (9 - 11)  na IV Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim  w Rzeszowie. Kolejnym szczęśliwym dniem okazał się 13 marca br. - na VIII Ogólnopolskim Konkursie Kameralnym w Katowicach - I miejsce otrzymali : Kacper Żaromski - fortepian i Jan Chłap - flet.

Zgodnie z życzeniem jurorów, podczas wczorajszego koncertu laureatów w Jasielskim Domu Kultury, Kacper Żaromski wykonał znakomicie Etiudę - Obraz D-dur op. 39 - Sergiusza Rachmaninowa.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Więcej informacji na temat XII Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle, oraz listę nagrodzonych i wyróżnionych znajdą Państwo na stronie internetowej Jasielskiego Domu Kultury.