Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego - Jubileusz 35-lecia

 

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Jubileuszu 35-lecia działalności naukowej i artystycznej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Historia Edukacji Muzycznej w Rzeszowie w ramach szkolnictwa wyższego trwa już ponad 35 lat. W ciągu każdego roku akademickiego w murach Instytutu odbywa się szereg wydarzeń artystycznych skierowanych do całej społeczności województwa Podkarpackiego. Absolwenci Instytutu Muzyki, w znaczący sposób wpływają na artystyczny rozwój środowiska, a za sprawą ich działań tworzone są nowe zespoły muzyczne, festiwale i konkursy. Bez problemu ich sylwetki możemy wielokrotnie zauważyć w instytucjach kultury i placówkach oświatowych realizujących rozmaite projekty artystyczne.

Tylko ostatnie kilka lat działalności Instytutu Muzyki i jego pracowników to wydanie ponad 40 płyt muzycznych z gatunku muzyki klasycznej, jazzowej, rozrywkowej i ludowej, publikacja 20 książek naukowych dotyczących tematyki badania kultury naszego regionu, ale także badań muzycznych o profilu ogólnopolskim. Warto przy tej okazji wspomnieć o kilkudziesięciu koncertach skierowanych do najmłodszych dzieci i młodzieży, społeczności akademickiej, ale także do wyselekcjonowanego grona melomanów, które co roku, na stale wpisały się w kalendarz akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

6 czerwca 2023 roku, o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej Instytutu Muzyki odbędzie się Koncert, podczas którego wystąpią artyści związani z Uniwersytetem Rzeszowskim: pracownicy, doktoranci, studenci i absolwenci, a także zaproszeni goście. W trakcie tego wieczoru usłyszą Państwo najpopularniejsze pozycje muzyki klasycznej oraz kompozycje, które publiczność usłyszała po raz pierwszy za sprawą działań artystycznych pracowników Instytutu Muzyki. Wstęp wolny, Serdecznie zapraszamy!

Koncert Jubileuszowy 35 lecie Instytutu Muzyki wersja 600