Filatura di Musica zaprasza na koncert w Baligrodzie

„Filatura w Bieszczadach” to wędrowny projekt znakomitego zespołu muzyki dawnej Filatura di Musica realizowany przez Fundację Krośnieńską im. Ignacego Paderewskiego z inicjatywy klawesynistki zespołu Patrycji Domagalskiej. W ramach zadania zespół zaprezentuje programy koncertowe z repertuarem XV-XVII wieku w tym unikatowe psalmy Jakuba Lubelczyka pochodzące z „Psałterza Dawida” 1558 w opracowaniu Marka Nahajowskiego – kierownika artystycznego zespołu.

 Za nami już koncerty w zabytkowych kościółkach w Uhercach Mineralnych i Stefkowej. 20 sierpnia (w sobotę) o 18.00 zapraszamy do w Baligrodzie na trzeci koncert wieńczący tegoroczny cykl.

Projekt posiada istotny walor edukacyjny, aktywizując środowisko lokalne poprzez udział w warsztatach pieśni religijnej i wspólny koncert z zespołem. Kierownictwo artystyczne objął dr hab. Marek Nahajowski – teoretyk muzyki i flecista, który też przed każdym z koncertów wygłosi prelekcję przybliżającą kontekst historyczny, dawne instrumenty, prezentowane dzieła, estetykę muzyczną oraz architekturę.
Partnerem wydarzenia jest gmina Olszanica, Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. w Lesku, Stowarzyszenie Miłośników Olszanicy i Okolic, Stowarzyszenie Ratowania Cerkwi w Baligrodzie, Nadleśnictwo Lesko. Sponsor: Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje. Edycja 2022".

Koncert III – 20.08.2022 godz. 18.00 Cerkiew w Baligrodzie

„Balli e Canzoni” (Merula, Jarzębski, Marini)

Filatura di Musica w składzie:

Marek Nahajowski – flety podłużne, kierownictwo artystyczne
Judyta Tupczyńska – skrzypce barokowe
Mateusz kowalski – viola da gamba
Patrycja Domagalska-Kałuża – wirginał

 Wstęp na koncert jest wolny

Filatura w Bieszczadach Baligród