„Mieleckie kolędowanie” online

           Samorządowe Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców powiatu mieleckiego kolejną niespodziankę. Mimo stale istniejącego zakazu organizowania koncertów z udziałem publiczności, pracownicy SCK starają się w jedynej możliwej obecnie formie przekazu – online – przygotować choćby niektóre z cyklicznych wydarzeń, jakie od lat organizuje ta instytucja. Tym razem zapraszają na „Mieleckie kolędowanie”. Premiera koncertu - 16 stycznia.

 Kolędowanie po mielecku
              Po koncercie kolęd w wykonaniu ZPiT „Rzeszowiacy”, sylwestrowym występie BIG Mielec Band oraz Koncercie Noworocznym Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Franciszka Wyzgi przyszła pora na „Mieleckie kolędowanie”. To koncert kolęd w wykonaniu zespołów, chórów oraz solistów z Mielca i powiatu, w których jednorazowo brała udział największa liczba uczestników, jeśli porównać to z jakimkolwiek wydarzeniem muzycznym w całym roku. W tym roku koncert obejrzeć można będzie na kanale YouTube SCK i weźmie w nim udział pięć grup muzycznych działających przy Samorządowym Centrum Kultury oraz zespół z Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Mielcu.

W koncercie wystąpią:

- kwartet smyczkowy PSM II stopnia w Mielcu (przygotowanie zespołu: Ryszard Kusek),

- Zespół Muzyki Dawnej „Hortus Musicus" SCK Mielec (kierownik zespołu: Tomasz Nowakowski),

- Chór Nauczycielski „Akord" ZNP i SCK w Mielcu (dyrygent: Grzegorz Oliwa),

- Mielecka Orkiestra Dęta SCK Mielec (dyrygent: Maciej Fijałkowski),

- Big Mielec Band SCK Mielec (dyrygent: Waldemar Ozga),

- Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy" im. Janusza Mejzy (choreograf: Mariusz Bożek, chórmistrz: Maciej Fijałkowski, kapelmistrz: Sławomir Stan).

Muzycy serdecznie zapraszają 16 stycznia na premierę koncertu o godz. 19 na kanał YouTube SCK.