Dvorak - Stabat Mater

DVORAK - CZECH PHILHARMONIC / BELOHLAVEK
Nakamura / Kulman / Spyres / Park
 
Maestro Belohlávek wraz z Filharmonikami Czeskimi prezentują własną interpretację Stabat Mater Dvoráka. Wielkie, narodowe dzieło brzmi wyjątkowo w wykonaniu czeskich asrtystów, którzy naturalnie, podskórnie wręcz czują i rozumieją ojczystą muzykę.
W nagraniu Stabat Mater udział wzięli : Jiri Bêlohlávek, Filharmonicy Czescy, a także czołowi soliści - Eri Nakamura, Elisabeth Kulman, Michael Spyres oraz Jongmin Park.
"Powrót Belohlavka do Czech, gdzie objął funkcję dyrektora muzycznego Orkiestry Filharmonii Czeskiej, to emocjonalny powrót do korzeni. Utwory Dvoraka i Smetany pełne liryczności i charakterystycznej dla Czechów melancholii, zostały wykonane w sposób niezwykle autentyczny, co mogło być dziełem tylko tej orkiestry" - The Guardian.
"Uwielbiam Stabat Mater Dvoráka od czasów, gdy jako chłopiec śpiewałem w Chórze Dziecięcym Kuhna. Było to wtedy dla mnie niesamowite przeżycie, zarówno pod względem muzycznym, jak i religijnym. Od tej pory za każdym razem, gdy mam zaszczt wykonywac Stabat Mater całkowicie oddaję się jego pięknu i duchowemu przesłaniu, które w sobie kryje" - Jiri Belohlávek.
 
CD1
[1] Quartetto, Coro.Andante con moto
[2] Quartetto. Andante sostenuto
[3] Coro. Andante con moto
[4] Basso solo, Coro. Largo
[5] Coro. Andante con moto, quasi allegretto
CD2
[6] Tenore solo, Coro. Andante con moto
[7] Coro. Largo
[8] Duo. Larghetto
[9] Alto solo. Andante maestoso
[10] Quartetto, Coro. Andante con moto
 
Eri Nakamura - soprano
Elisabeth Kulman - mezzo-soprano
Michael Spyres - tenor
Jongmin Park - bass