Santander Orchestra 2016
Santander Orchestra - okładka płyty

Santander Orchestra 2016

Santander Orchestra to projekt edukacyjny dla młodych muzyków - studentów i absolwentów uczelni artystycznych. Biorący udział w projekcie, wybrani w drodze konkursu, młodzi artyści z całego kraju mają okazję doskonalić swój warsztat pod okiem znakomitych dyrygentów oraz tutorów, którymi są uznani w Polsce i za granicą muzycy i wykładowcy. Orkiestra występowała już w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Polski. Od września 2015 roku Santander Orchestra pracowała  i koncertowała pod batutami takich mistrzów jak:  Krzysztof Penderecki, John Axelrod, Jerzy Maksymiuk i Jose Maria Florencio.

Nagrania płyty Santander Orchestra pod dyrekcją Jose Maria Florencio, z udziałem jednego z najciekawszych pianistów młodego pokolenia - Krzysztofa Książka, zostały zarejestrowane jesienią 2016 roku w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego  w Lusławicach gdzie odbywają się warsztaty orkiestry.

Na płycie znalazły się dwa wspaniałe dzieła : Koncert fortepianowy e-moll op. 11 - Fryderyka Chopina i VIII Symfonia G-dur op. 88 - Antoniego Dworzaka. Zachęcam gorąco do sięgnięcia po ten krążek Jestem pewna, że będą Państwo zachwyceni.

DUX 1356 , reżyseria nagrania: Małgorzata Polańska, Marcin Guz.