PAWEŁPUDŁO - WAR HORNS

     War Horns to koncert na 10 waltorni. Instrument ten został wybrany przez kompozytora nieprzypadkowo - rogi, zwane też waltorniami, od setek lat utożsamiane są z polowaniami i bitwami. A wojna zawsze jest polowaniem - na ludzi. Na przekór temu, za sprawą kompozytora, waltornie niosą tym razem przesłanie pokoju - poprzez pamięć o wojnie i hołd składany jej cywilnym ofiarom, którym dedykowany jest ten koncert.
Prawykonanie koncertu miało miejsce w 2015 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. W premierze uczestniczyli muzycy z Polski, Niemiec, Rosji, Włoch i Hiszpanii.
     W nagraniach, które odbyły się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, udział wzięli Stefan De Leval Jezierski (Berliner Philharmoniker), Mateusz Feliński (Narodowe Forum Muzyki), Czesław Czopka (Narodowe Forum Muzyki), Łukasz Łacny (Narodowe Forum Muzyki), Robert Wasik (Narodowe Forum Muzyki), Grzegorz Mondry (Filharmonia Sudecka), Anna Mondry (Filharmonia Sudecka), Gabriel Czopka (Filharmonia Narodowa), Igor Szeligowski (Teatr Wielki Opera Narodowa), Michał Szczerba (Polska Filharmonia Bałtycka).
     Na album, poza utworem War Horns, składa się również film reportażowy, opowiadający o powstaniu projektu, gdańskiej premierze utworu w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w 2015 r., nagraniu muzyki, powstawaniu instalacji rzeźbiarskiej, a także zwiastun video utworu.

AUTOR
Paweł Pudło - kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser kreatywny. Tworzy własne projekty artystyczne i komponuje muzykę na specjalne zamówienia. Utwory koncertowe oraz filmy z jego muzyką prezentowane były m.in. w Polsce, Niemczech, Czechach, Izraelu, Estonii, Francji oraz w Hiszpanii. Pomysłodawca, kompozytor, reżyser i producent opery filmowej fantasy pt. Violemi - The Slave of Delusion. Projekt ten jest największą niezależną produkcją muzyczną w Polsce. Skomponował utwór orkiestrowo-chóralny na Euro2012, który był prezentowany podczas ceremonii przedmeczowych w Polsce i na Ukrainie. Muzyki wysłuchało na stadionach ponad 1,500,000 osób z całego świata.

Wykonawcy:
Anna Mondry /waltornia/
Czesław Czopka /waltornia/
Gabriel Czopka /waltornia/
Grzegorz Mondry /waltornia/
Igor Szeligowski /waltornia/
Łukasz Łacny /waltornia/
Mateusz Feliński /waltornia/
Michał Szczerba /waltornia/
Robert Wasik /waltornia/
Stefan de Leval Jezierski /waltornia/

DUX, DUX 1440, DUX 8440, 2017

Producent nagrania - Małgorzata Polańska
Płytę poleca Państwa uwadze Anna Stopińska - Paja