Echa Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów w Jaśle - brawa dla uczniów z Sanoka
skrzypaczki: Paulina Zubel Emilia Linka - laureatki II i I nagrody fot. PSM i i II stopnia w Sanoku

Echa Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów w Jaśle - brawa dla uczniów z Sanoka

       W dniach 16-19 marca w Jaśle już po raz szesnasty miał miejsce organizowany przez Jasielski Dom Kultury Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych. Konkurs ten jest trudny, gdyż występują w nim instrumentaliści różnych specjalności oceniani przez Jury złożone z wybitnych autorytetów muzycznych – profesorów Akademii Muzycznych z Warszawy, Wrocławia i Krakowa pod przewodnictwem prof. Andrzeja Godka i od lat cieszy się „wzięciem” wśród uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku. Także i w tym roku nie było inaczej. Trójka reprezentantów sanockiej placówki uplasowała się na punktowanych pozycjach.

       Emilia Linka, skrzypaczka z klasy Grażyny Dziok, zdobyła I m-ce w kategorii wiekowej do 13 lat, Dawid Siwiecki, akordeonista uczący się pod kierunkiem Andrzeja Smolika, zdobył I nagrodę w kategorii do 16 lat, w tej samej kategorii II m-ce uzyskała pianistka Paulina Zubel, uczennica Iwony Hartman.

       Wszyscy laureaci uzyskali oprócz okolicznościowych dyplomów nagrody finansowe, zaś ich pedagodzy – podziękowania za wzorowe przygotowanie uczniów do konkursu. Konkurs był przeprowadzony on-line, a każdy uczestnik musiał zaprezentować nagrania wideo 2 utworów, w tym jednego obowiązkowo kompozytora polskiego.

Zwycięzcom i ich nauczycielom gratulujemy.

                                                              Dawid Siwiecki - akordeon, laureat I nagrody w kategorii wiekowej do lat 13.

Dawid Siwiecki MSA 2021 467x1024